Romanowowie - dzieje upadku potężnego rodu - książka

Nowa książka opisująca losy rodu Romanowów
Milena Oszczepalińska / 17.09.2014 06:27

 
Książka Andrzeja Andrusiewicza opisująca tragiczne dzieje rodu Romanowów, już wkrótce będzie dostępna w sprzedaży. Romanowowie to potężny ród, który jednak doznał potężnego upadku w pewnym momencie historii. Każdy, kto chce lepiej poznać Rosję, powinien przeczytać tę opowieść o trzech stuleciach potęgi tego rodu. 


Dlaczego Romanowowie stali się najpotężniejszą rodziną świata?

Sto lat temu, u progu pierwszej wojny światowej, Romanowowie byli najpotężniejszą rodziną świata. Podczas trzystu lat władania Rosją powiększyli jej obszar ponad pięciokrotnie i nigdy nie odstąpili innemu Państwu ani skrawka ziemi. Na obszarze ich imperium rozciągającym się od Warty do wybrzeży Pacyfiku żyło 166 milionów ludzi.

Co wiemy o dynastii Romanowów?

Romanowowie przez lata byli najpotężniejszą dynastią naszej części świata. Dlaczego? Byli oni dumnymi twórcami potęgi Rosji. Stali się jednak ofiarami bolszewickiej rewolucji i symbolem pogrzebanej przez nią epoki. Powinniśmy też wiedzieć, że byli ostatni królami Polski i są pretendentami do rosyjskiego tronu. Chociaż jednak budzą coraz większe zainteresowanie, nadal w bardzo niewielkim stopniu znamy ich losy.

Upadek najpotężniejszej rodziny świata opisany w książce Andrzeja Andrusiewicza

Książka Andrzeja Andrusiewicza opisuje dzieje Romanowów od początków dynastii, kiedy w wyniku antypolskiego powstania Michał Romanow sięgnął po władzę, do tragicznego końca – śmierci rodziny carskiej, pary małżonków i pięciorga dzieci, z rąk bolszewickich zamachowców, co miało miejsce w nocy z 16 na 17 lipca 1918. Opisane są też ostatnie lata, naznaczone trudnym życiem na wygnaniu.

Jakie wydarzenia opisane są w książce "Romanowowie"?

Historia ukazana w nowej książce Andrusiewicza to opis polityki, wojen, bizantyjskiego przepychu i ludzkiego pożądania oraz niekończącej się, bezpardonowej gry o władzę – dworskich intryg, krwawych porachunków, ciągłego strachu o życie i towarzyszących każdemu panowaniu zamachów. Książka jest zatem gratką dla tych, którzy uwielbiają odkrywać kuluary wielkiej polityki i poznawać wstydliwe tajemnice znanych rodów.

Zobacz też:

Na podstawie materiałów prasowych Wydawnictwa Literackiego