Quest - Twoja droga do sukcesu

Quest oznacza w języku angielskim poszukiwanie, wyprawę odkrywczą. Autorzy "Quest. Twoja droga do sukcesu" proponują czytelnikowi wyprawę w poszukiwaniu samego siebie, swych prawdziwych marzeń, prawdziwych, godnych najwyższego wysiłku celów - i środków do ich urzeczywistnienia. Nie jest to typowy poradnik, lecz przewodnik, który zamiast dawać konkretne rozwiązania, podsuwa pytania, na które powinniśmy sami sobie odpowiedzieć.
/ 16.06.2007 21:46
Quest oznacza w języku angielskim poszukiwanie, wyprawę odkrywczą. Autorzy "Quest. Twoja droga do sukcesu" proponują czytelnikowi wyprawę w poszukiwaniu samego siebie, swych prawdziwych marzeń, prawdziwych, godnych najwyższego wysiłku celów - i środków do ich urzeczywistnienia.
Nie jest to typowy poradnik, lecz przewodnik, który zamiast dawać konkretne rozwiązania, podsuwa pytania, na które powinniśmy sami sobie odpowiedzieć.
Książka prowadzi nas przez magiczny krąg ośmiu cnót, które wzajemnie się wiążą i uzupełniają. Są to kolejno:
  1. Pokora
  2. Autonomia
  3. Wizja
  4. Wiara
  5. Odwaga
  6. Świadomość
  7. Miłość
  8. Wolność
Na drodze do każdej z tych cnót czai się zagrożenie, które uniemożliwia rozwinięcie danej cnoty (np. pycha, uzależnienie, zaślepienie, itp.)
Każda cnota okraszona jest intrygującymi historiami życiowymi oraz anegdotami i przypowieściami zaczerpniętymi z różnych kultur duchowych.
Dzięki temu, że książka nie podsuwa gotowych recept, czytelnik zastanawia się nad sobą i swoim życiem, stawia pytania i rozpoznaje rzeczywiste problemy. Przewodnik pozostawia jednak dość przestrzeni, by samodzielnie szukać swojej drogi, dokonywać odpowiednich wyborów oraz popełniać błędy, które nie oznaczają klęski, lecz okazję do dalszego rozwoju.

Wojciech Eichelberger - psycholog, psychoterapeuta, trener, publicysta, autor i współautor wielu popularnych książek, m. in. Kobieta bez winy i wstydu, Zdradzony przez ojca, Krótko mówiąc

Pierre Forthomme - antropolog z wykształcenia i z zamiłowania, założyciel firmy doradczej Forthomme & Associes. wyspecjalizowanej w coachingu menedżerów wysokiego szczebla, mieszka w Paryżu

Francois Nail - Francuz z Bretanii, osiadły w Polsce, z wykształcenia ekonomista i socjolog pracy, założył pierwszą w Polsce agencję doradztwa personalnego.

Wydawnictwo Jacek Santorski & Co Agencja Wydawnicza
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)