premiera książki Hanny Bakuły "Singielka i Otello. Na zakręcie"

/ 06.10.2017 16:55

W poniedziałkowy wieczór (25.09) sala warszawskiego hotelu Regent Warsaw Hotel wypełniła się po brzegi gośćmi, którzy przybyli na spotkanie autorskie Hanny Bakuły, uświetniające premierę jej książki "Singielka i Otello. Na zakręcie".

Najnowsza powieść artystki opowiada o niespodziewanej sytuacji, w jakiej znajduje się zaprzysiężona singielka. Wbrew swoim śmiałym poglądom malarka, czterdziestolatka z sukcesem zawodowym zakochuje się w przeciętnym, zakompleksionym naukowcu. Nie zdając sobie sprawy wchodzi w toksyczny związek, za którym jest jej matka, a przeciwko większość znajomych pragnących wyciągnąć ją z potrzasku emocjonalnego. Publikacja ukazała się nakładem wydawnictwa Edipresse Książki.

Nad płynnością i merytoryką spotkania, czuwał prowadzący wieczór - dziennikarz Marek Przybylik. Wraz z autorką zanurzył się w dyskusji nad problematyką poruszaną w książce, czyli związków między dwojgiem ewidentnie niedopasowanych osób oraz trudnych relacjach damsko-męskich. Podczas części oficjalne zostały także odczytane fragmenty powieści przez aktorkę, Ewę Wiśniewską, zaś laudację dla Hanny Bakuły i jej dzieła wygłosił Marek Dutkiewicz, autor tekstów piosenek, m.in. dla Urszuli, Budki Suflera czy Kombi.

Wśród licznie przybyłych na spotkanie gości, nie zabrakło zaprzyjaźnionych z autorką osobistości z świata mediów i kultury. Tego dnia razem z Hanną Bakułą jej sukces świętowali: Mariola Bojarska-Ferenc, Barbara Bursztynowicz, Anna Romantowska, Małgorzata Potocka, Joanna Dark, Krzysztof Łoszewski, Dr Irena Eris, Joanna Klimas, Barbara Nowacka, Magdalena Wołłejko, prof. Zbigniew Izdebski.