Poradniki małżeńskie

Dlaczego mężowie czują się czasami zmuszeni oszukiwać, ukrywać prawdę lub wprost okłamywać swoje żony? Dlaczego żony czasami wybierają okrężną drogę, gdy komunikują się z mężem? Z pewnością poniższe poradniki wskażą właściwą drogę... Aby miłości nie zabrakło.
/ 31.07.2009 01:39
Dlaczego mężowie czują się czasami zmuszeni oszukiwać, ukrywać prawdę lub wprost okłamywać swoje żony? Dlaczego żony czasami wybierają okrężną drogę, gdy komunikują się z mężem? Z pewnością poniższe poradniki wskażą właściwą drogę... Aby miłości nie zabrakło.

Tim i Sheila Riter Dwanaście kłamstw, które żony mówią mężomPoradniki małżeńskie

Dlaczego żony czasami wybierają okrężną drogę, gdy komunikują się z mężem? Prawda może w takich warunkach stracić na sile, zniekształcić się, a nawet zostać wywrócona zupełnie do góry nogami! Każde kłamstwo uniemożliwia żonom doświadczanie prawdziwej bliskości z mężem. W swej wnikliwej i odkrywczej książce Tim i Sheila Riter omawiają dwanaście najczęściej spotykanych kłamstw, które żony mówią mężom. Autorzy ujawniają to, co kobiety chcą powiedzieć naprawdę, jak i to, co pragnęłyby usłyszeć. Żony z ulgą odkryją, że wiele z ich doświadczeń komunikacyjnych to doświadczenia bardzo powszechne. Chociaż książka ta napisana jest głównie z myślą o kobietach, mężczyźni też mogą wiele zyskać z jej lektury, choćby tylko wiedzę o tym, co się dzieje w sercach i umysłach ich żon. Niech zacznie się szczera komunikacja!

Tim i Sheila Riter Dwanaście kłamstw, które mężowie Poradniki małżeńskiemówią żonom


Dlaczego mężowie czują się czasami zmuszeni oszukiwać, ukrywać prawdę lub wprost okłamywać swoje żony? W tej przełomowej książce dla mężczyzn Tim i Sheila Riter analizują dwanaście najczęstszych kłamstw, które mężowie mówią swoim żonom. Autorzy wyjaśniają też, co tak naprawdę mężowie chcieliby powiedzieć żonom. Mężowie poczują ulgę, kiedy przekonają się, że Tim i Sheila są autorami rozumiejącymi ich doświadczenia, a żony bez wątpienia będą zafascynowane, dowiadując się, co tak naprawdę dzieje się w sercach i umysłach ich mężów.

DaPoradniki małżeńskienuta i Marek Kuźnikowie Aby miłości nie zabrakło… czyli o kobiecości i męskości prywatnie

Ona – magister filologii polskiej, żona, mama. On – doktor psychologii, terapeuta, mąż i tata. Są szczęśliwym małżeństwem i rodzicami trójki dzieci. Napisali razem książkę, między innymi po to, aby w wielu czytających ją małżeństwach nie zabrakło miłości. W ich małżeństwie jej nie brakuje. Jaką mają receptę na udany związek dwojga odmiennych osób, temperamentów, wrażliwości? Skorzystajmy z ich wiedzy i nauczmy się pełniej korzystać z bogactwa, jakie zostało nam dane dzięki różnorodności płci. Dajmy się zaprosić do przygody, w której można siebie zrozumieć i polubić.

ks. Andrzej Wachowicz, Agnieszka i Tomasz Talagowie Aby miłość była piękna… czyli kilka słów o czystościPoradniki małżeńskie


Książka, napisana w formie wywiadu, rozwija temat życia w czystości. Autor wyjaśnia szerzej, co oznacza czystość i szybko okazuje się, że nie jest to wyłącznie zakaz współżycia poza małżeństwem. Z lektury dowiemy się nie tylko tego, czego nauczają na ten temat Biblia oraz Magisterium Kościoła, ponieważ Autor porusza całą gamę tematów, które wiążą się bezpośrednio z omawianym pojęciem (m.in. uzależnienie od pornografii, Internetu, a nawet kwestię „in vitro”). Poznamy szereg konkretnych korzyści płynących z zachowywania tej cnoty.
Książka kończy się rozdziałem, w którym zamieszczono kilkanaście listów od nastolatków oraz osób po ślubie, które dzielą się swoim świadectwem życia w czystości.
Poważna treść książki bynajmniej nie przytłacza nas, między innymi dzięki humorystycznym ilustracjom pani Kuropiejskiej.

Patronat medialny
Miesięcznik Magazyn Familia