Ostatnia noc w Chateau Marmont fot. Wydawnictwo Albatros

"Ostatnia noc w Chateau Marmont"

Wciągająca i zabawna powieść o ciemnych stronach nagłej sławy spadającej na młode małżeństwo. Nowy bestseller autorki "Diabeł ubiera się u Prady".
/ 07.03.2011 15:25
Ostatnia noc w Chateau Marmont fot. Wydawnictwo Albatros
Brooke i Julian od pięciu lat tworzą szczęśliwe małżeństwo. Brooke, z zawodu dietetyczka, pracuje na dwa etaty, by utrzymać siebie i męża, utalentowanego muzyka u progu wielkiej kariery. W końcu Julian podpisuje kontrakt na pierwszą płytę, inwestując wszystkie oszczędności nagrywa ją i (po występie w telewizyjnym show z Jayem Leno) z dnia na dzień staje się gwiazdą. Sława spada na oboje młodych jak grom z jasnego nieba. I jak wszystko co nieoczekiwane, ma swoją cenę. Z jednej strony – koncerty, ciągłe podróże, obiady w drogich restauracjach, zaproszenia na ekskluzywne przyjęcia, rzesze fanów i fanek oraz markowe ciuchy. Z drugiej – utrata prywatności, paparazzi koczujący przed domem, złośliwe, nierzadko kłamliwe artykuły na łamach tabloidów. Brooke stopniowo przestaje odnajdywać się w nowej rzeczywistości – sytuacja zaczyna ją przerastać. Kiedy prasa publikuje zdjęcie jej męża w pokoju hotelowym z inną kobietą, musi robić dobrą minę do złej gry i pod gradem pytań reporterów udawać, że nic się nie stało. Pamiętna noc w hollywoodzkim hotelu Chateau Marmont... Czy naprawdę do niczego tam nie doszło, a jej małżeństwo z Julianem ma jeszcze przyszłość? A może nadszedł czas, by zadbała o realizację własnych marzeń?

O autorce:
Lauren Weisberger - Ukończyła Cornell University w 1999. Przez blisko rok była asystentką Anny Wintour, szefowej brytyjskiej edycji popularnego magazynu mody "Vogue". Następnie podjęła pracę w czasopiśmie podróżniczym "Departures", uczestniczyła w warsztatach literackich. Jej błyskotliwy debiut powieściowy "Diabeł ubiera się u Prady" (2003) podbił serca czytelników w wielu krajach. Bestsellerem kinowym okazała się ekranizacja powieści z Meryl Streep i Anną Hathaway, która miała premierę jesieni1 2006. Są już plany sfilmowania kolejnych książek: „Portier nosi garnitur od Gabbany”,  „W pogoni za Harrym Winstonem” i najnowszej (wydanej w 2010) -  „Ostatnia noc w Chateau Marmont”.


Wygraj książkę "Ostatnia noc w Chateau Marmont"

Zadanie konkursowe:

Napisz nam, jakie są zalety bycia osobą popularną, a jakie wady. Swoją wypowiedź zamieść na forum.polki.pl


Nagrody w konkursie:
Mamy dla Was 6 książek "Ostatnia noc w Chateau Marmont"


"Ostatnia noc w Chateau Marmont", Lauren Weisberger, Tłumaczenie: Magdalena Słysz, Wydawca książki: Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz, Premiera: 9 marca 2011

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)