"Ghostgirl. Zakochana zjawa" Tonya Hurley

Szkolne życie po śmierci? To możliwe! Zabawna książka o szkole, duchach i wielkiej miłości „Ghostgirl. Zakochana zjawa” w sprzedaży już od 26 kwietnia!
/ 21.04.2010 04:46
Szkolne życie po śmierci?  To możliwe!  Zabawna książka o szkole, duchach i wielkiej miłości „Ghostgirl. Zakochana zjawa” w sprzedaży już od 26 kwietnia!

Życie nastolatków można opisywać z różnych perspektyw, ale punkt widzenia, jaki przyjęła Tonya Hurley - autorka książki "Ghostgirl. Zakochana zjawa" jest przewrotny, intrygujący i szalenie zabawny! Otóż główną bohaterką jest … duch nastoletniej dziewczynki. Książka od pierwszych stron pochłania czytelnika, przenosząc go w świat Charlotte - jej marzeń, problemów i wartości. Powieść, której prapremiera światowa miała miejsce w sierpniu 2008 roku cieszy się olbrzymią popularnością w wielu krajach. Została przetłumaczona m.in. na język francuski i hiszpański, a teraz za sprawą wydawnictwa Egmont trafia także do polskiego czytelnika.

Tonya Hurley, amerykańska pisarka, scenarzystka, reżyserka oraz producentka filmów
i gier komputerowych, w roku 2008 otrzymała tytuł „Best - selling author” przyznawany przez New York Times, za książkę „Ghostgirl. Zakochana Zjawa”.

W 2009 roku w Stanach Zjednoczonych opublikowana została druga część przygód Charlotte, „Ghostgirl: Homecoming”, premiera trzeciej części przewidziana jest na lipiec tego roku.


O KSIĄŻCE:

Tego jeszcze nie było – szkolne życie po śmierci! Szara myszka Charlotte Usher cierpi, gdyż w szkole nikt jej nie dostrzega, aż pewnego dnia staje się naprawdę niewidzialna, ponosząc śmierć z winy miśka żelka. Nawet w zaświatach nie przestaje jednak marzyć o miłości i szkolnej sławie, uparcie i pomysłowo walcząc o uznanie w świecie żywych. W tej mądrej książce, wzruszającej i pełnej szczególnego humoru autorka zastanawia się, czemu czasem mamy wrażenie, że jesteśmy dla innych niewidzialni i do czego potrafimy się posunąć w dążeniu, aby nas wreszcie dostrzeżono. Oswaja młodego czytelnika z tematem śmierci i we wzruszającym finale kieruje przesłanie do wszystkich, którzy pozostają niezauważeni: „Któregoś dnia zostaniecie pokochani”.

Olbrzymią popularność książki potwierdzają liczne publikacje użytkowników Internetu. Bohaterka powieści ma swój profil na portalu społecznościowym fotka.pl, który można oglądać pod adresem: http://www.fotka.pl/profil/ghostgirl. Zapraszamy także do odwiedzenia polskiej strony internetowej, gdzie znaleźć można dodatkowe informacje, a przede wszystkim gry i zabawy związane z powieścią - www.ghostgirl.pl

AUTOR: Tonya Hurley
TYTUŁ: Ghostgirl. Zakochana zjawa
Wiek: +10
Cena: 39,90 zł
Data wydania: 26.04.2010
Oprawa: miękka
Format: 125x225
Ilość stron: 336

materiały prasowe wydawnictwa Egmont