Francuski szyk - zostań własną stylistką - książka

Książka o tym, jak zostać własną stylistką.
Milena Oszczepalińska / 02.09.2014 10:29


Premiera książki autorstwa Isabelle Thomas i Frédérick Veysset pt. "Francuski szyk! Zostań własną stylistką" już 11 września. Jest to na wpół poradnik (radzi, jakie rzeczy ze sobą łączyć, a jakich nie; jak dbać o tkaniny; jak wypracować swój własny styl; autorki zadają pytania ekspertom, stylistom, historykom mody), na wpół album z profesjonalnymi fotografiami. 
 

O czym jest "Francuski szyk!"?

W książce Francuski szyk! Zostań własną stylistką doświadczone projektantki wprowadzają nas do niezwykłego świata mody. Autorki polemizują ze stereotypami. Doradzają, jak odnowić nieco zużytą garderobę i jak wypracować swój własny, nieskrępowany niczym styl.

Oprócz tego zasięgają opinii ekspertów: projektantów, producentów biżuterii, właścicieli paryskich butików, historyków mody. "Francuski szyk..." to praktyczny poradnik i zarazem ekskluzywny album wzbogacony profesjonalnymi fotografiami i wywiadami z najciekawszymi osobistościami współczesnej branży modowej we Francji.


Jakie tematy podejmują autorki poradnika?

Frédérique Veysset i Isabelle Thomas zadają sobie kilka bliskich nam pytań, zastanawiają się nad tym:
  • Czy koniecznie trzeba podążać za modą, by mieć swój styl?
  • Czy mała czarna jest niezbędnym elementem garderoby?
  • Czy skarpetki i sandały to niezgrana para?
  • Jak pielęgnować ulubioną skórzaną kurtkę?
  • Jakie rzeczy bez wahania można pożyczać z męskiej szafy?
  • Czym jest ten francuski szyk, którego wszyscy tak bardzo zazdroszczą Francuzkom? 


Kim są autorki książki "Francuski szyk! Zostań własną stylistką"

Isabelle Thomas - osobista stylistka. Ponadto prowadzi blog „Mode personnelle” w serwisie czasopisma „L’Express”, gdzie czytelniczki dzielą się inspiracjami i poradami. Była dziennikarką i redaktorką naczelną w prasie kobiecej („Biba”, „Jeune et Jolie”).

Frédérique Veysset - fotografka. Współpracuje z międzynarodowymi czasopismami kobiecymi (m.in. „Allure”, „Vanity Fair”, „Grazia”, „Marie Claire”, „Glamour”). Prowadzi też blog „fredisblog”, na którym dzieli się spostrzeżeniami ze świata mody i z życia miasta.
 

Zobacz też:

Materiały prasowe - Wydawnictwo Literackie
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)