"Dzienniki Carrie" Candace Bushnell

Czy zastanawiałaś się, jaka była Carrie Bradshaw zanim została felietonistką w Nowym Jorku? Jeśli tak, masz teraz niepowtarzalną okazję, by poznać licealne perypetie głównej bohaterki „Seksu w wielkim mieście”.
/ 05.05.2010 06:54
Czy zastanawiałaś się, jaka była Carrie Bradshaw zanim została felietonistką w Nowym Jorku? Jeśli tak, masz teraz niepowtarzalną okazję, by poznać licealne perypetie głównej bohaterki „Seksu w wielkim mieście”.

We-Dwoje.pl poleca: Candace Bushnell, Dzienniki Carrie

Życie przeciętnej, średnio popularnej licealistki przypomina pływanie w basenie pełnym rekinów-ludojadów z soczystym stekiem przywiązanym na plecach. Carrie Bradshaw nie jest jednak przeciętna: jej ekstrawagancki styl i niespotykane poczucie humoru zwracają uwagę większości uczniów. Należy do nich również Sebastian Kydd – chłopak, który właśnie przeniósł się do jej szkoły i z miejsca stał się lokalnym obiektem pożądania.

Kiedy więc wybór Sebastiana pada na Carrie, dziewczynie wydaje się, że wygrała los na loterii. Nie przypuszcza nawet, że przez swój pierwszy w życiu związek przyjdzie jej zmierzyć się z  trudnymi wyborami, kłamstwem, zdradą i wieloma innymi rozczarowaniami. Na domiar złego nie zostaje przyjęta na letni program dla obiecujących pisarzy, więc zaplanowana przez nią przyszłość staje pod znakiem zapytania...

Kolejna książka Candace Bushnell to lekka, zabawna opowieść o problemach, które dotyczą każdej z nas, niezależnie od wieku. Błyskotliwe spostrzeżenia głównej bohaterki oraz wartka akcja nie pozwalają na odłożenie Dzienników o przyzwoitej godzinie, a obserwacja zmagań Carrie zachęca do refleksji nad tym, czy jesteśmy takie, jakimi chciałyśmy być dawno temu. I czy dobrze wyszłyśmy na decyzjach, które doprowadziły nas do teraźniejszości.

W końcu, jak mówi panna Bradshaw:

Bez względu na to, kim jesteśmy tutaj, w jakimś innym miejscu możemy być księżniczkami. Albo pisarkami. Albo naukowcami. Albo prezydentami. Albo kimkolwiek zechcemy, mimo że wszyscy wokół powtarzają, że to niemożliwe.

Prawdziwa gratka nie tylko dla miłośniczek „Seksu w wielkim mieście”!

Candace Bushnell
Dzienniki Carrie
Wyd. Znak, maj 2010


Aleksandra Gieroba