passent.jpg fot. Wydawnictwo Edipresse

Agata Passent „Dziecko? O matko!”

Właśnie na rynku pojawiła się książka Agaty Passent, w której autorka zebrała felietony ukazywane na łamach miesięcznika "Twoje dziecko"
/ 16.11.2011 08:05
passent.jpg fot. Wydawnictwo Edipresse

Książka jest zbiorem felietonów publikowanych przez ostatnie 4 lata na łamach miesięcznika "Twoje Dziecko".

17 listopada, w czwartek o godz 20: 00 w Kawiarni Czuły Barbarzyńca przy  ul. Dobrej 31 w Warszawie odbędzie się  spotkanie z autorką książki, które poprowadzi redaktor naczelna miesięcznika „Twoje Dziecko” – Agata Teleżyńska.
W książce „Dziecko? O matko!” Agata Passent z ironią opisuje codzienne problemy szarpiące rodzicami. Dziś jej syn Kuba ma 5 lat.

Autorka stroni od infantylizmu, a jej gorzkawy ton daleki jest od poradnikowego.
W książce swoje prace prezentuje znany fotograf Wojtek Wieteska – tata Kuby. Artysta w roli ojca schowanego za aparatem na swój sposób zmaga się z rejestrowaniem relacji rodzinnej.
Książka jest rodzinna opowieścią o dystansie i bliskości.

…To zapis podróży w nieznane, jaką bez wątpienia jest macierzyństwo. Agata Passent lubi prowokować bystrością obserwacji, nie uzurpując sobie przy tym roli eksperta. Nie stroni też, jak to w felietonach, od ujawniania całego spektrum własnych przeżyć, słabości, i wątpliwości towarzyszących "dorastaniu do roli matki". Ten zbiór felietonów jest jak lustro, w którym można przejrzeć się bez makijażu, bez maski nakładanej przed publicznym występem. Jak sama autorka pisze – bez lukru. 
Niepolukrowane są też fotografie Wojtka Wieteski. Jego impresje, komentarze wydarzeń, spojrzenie na rodzinę z perspektywy ojca są zarówno odrębną opowieścią, jak i jej ważnym dopełnieniem.
Agata Teleżyńska, redaktor naczelna miesięcznika "Twoje Dziecko"

Agata w swoich felietonach przyznaje się do rzeczy, do których niejedna matka nie przyzna się sama przed sobą. Jest bystrą obserwatorką świata wielkomiejskich rodziców, opisuje go z dystansem i humorem oraz bezlitośnie rozprawia się z kolejnymi odsłonami mody na rodzicielstwo.
Dobrze jest wiedzieć, że nie ma idealnych rodziców, dobrze jest odkryć, że jakąś inną mamę trapią te same lęki.Wydawcą książki jest Edipresse Polska S.A. Cena książki to  34,99 zł. 
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)