50 najpiękniejszych mitów greckich

Ilustracje, ciekawostki, wiadomości encyklopedyczne - pierwsza książka z nowej popularnonaukowej serii.
/ 16.03.2006 16:57
 
Kto nie ma swej pięty Achillesa i nigdy nie doznał ataku furii? Kogo nie trafiła kiedyś strzała Amora? Niejeden z naszych bliźnich bywa we władzy Bakchusa, a o niektórych mawia się półgłosem, ze wciąż cierpią na kompleks Edypa. Wszystko to więcej niż metafory.
Książka "50 najpiękniejszych mitów greckich" przedstawia klasyczne wątki i postacie mityczne oraz ich związki z literaturą, sztuką, muzyką i filmem. Jest dowodem na to, że mity greckie żyją nie tylko w mowie potocznej, ale wciąż kształtują nasze myślenie za pośrednictwem literatury i sztuki.
"50 najpiękniejszych mitów greckich" otwiera nową serię wydawnictwa Edipresse Polska. Każda książka jest poświęcona innemu zagadnieniu. Znajdziecie w nich państwo zarówno wiadomości encyklopedyczne, jak i eseje, wiele barwnych ilustracji, liczne ciekawostki i komentarze oraz dodatkowo indeks i zwięzłe podsumowanie omawianego tematu.

Już wkrótce kolejne książki z serii 50 naj...:

50 najważniejszych opowieści biblijnych
Legendy, wydarzenia i postacie Starego Testamentu, które od tysiącleci przykuwają uwagę teologów, artystów i wyznawców trzech wielkich religii.

50 największych wynalazków
Lista przełomowych dla dziejów cywilizacji zdobyczy ludzkiego umysłu, od tłuka pięściowego w dłoni praczłowieka, po inżynierię genetyczną.

50 najsławniejszych par
Dzieje związków miłosnych poprzez wieki i dramat poszukiwania szczęścia, którego pragnienie pozwala nam zawsze rozpoznać się w postaciach historycznych i legendarnych.

50 najgłośniejszych procesów
Prezentacja nieodłącznych od praktyki sądownictwa dawnych i nowych sensacji, stanowiących jedyną w swoim rodzaju kronikę ludzkiej niegodziwości i wciąż zmiennego obyczaju.

Gerold Dommermuth-Gudrich "50 najpiękniejszych mitów greckich", Wydawnictwo Książki Edipresse Polska, Warszawa 2005