Szukasz laptopa idealnego do pracy i rozrywki? Seria MateBook od Huawei spełni twoje oczekiwania!

Planujesz kupno laptopa? Potrzebujesz sprzętu, który sprawdzi się w czasie domowego home office’u, a jednocześnie wygodnie obejrzysz na nim serial, odpoczywając od pracy? Zobacz nowości Huawei i znajdź komputer idealnie dostosowany do twoich potrzeb.
27.10.2020 16:40

Wybór komputera to nie lada wyzwanie. Różna wielkość, parametry, które często niewiele mówią, waga i dodatkowe funkcje mogą wprowadzić w pułapkę wyboru. Marka Huawei wprowadza do swojej oferty dwa nowe ultrasmukłe i bardzo lekkie urządzenia z linii MateBook, a ich nowoczesny design zadowoli nawet nawet najbardziej wymagających użytkowników, a możliwości techniczne ułatwią realizację nawet najtrudniejszych zadań. Ich nowoczesny design zadowoli nawet nawet najbardziej wymagających użytkowników, a możliwości techniczne ułatwią realizację nawet najtrudniejszych zadań. My przetestowałyśmy już oba laptopy. Czym się różnią?

Poznaj Huawei Matebook X i Huawei MateBook 14

Oba laptopy mają kilka cech wspólnych. Są bardzo lekkie – Matebook X waży zaledwie 1 kilogram, a MateBook 14 jest o niespełna 0,5 kilograma cięższy. To naprawdę bardzo niewiele. Urządzenia są też wyjątkowo smukłe – obudowa pierwszego z prezentowanych w najcieńszym miejscu mierzy tylko 13,6 milimetra, drugi jest wyższy o niewiele ponad 2 milimetry. MateBook X i MateBook 14 są więc zbliżone wymiarami do przeciętnego notesu. Można je bez trudu zabrać ze sobą wszędzie i nigdy nie staną się kłopotliwym bagażem.

To jeszcze nie wszystkie wspólne cechy. Teraz przejdźmy do obsługi urządzeń. Touchpady w obu laptopach są dużo większe od tych, które miały podobne urządzenia poprzedniej generacji. Dzięki wbudowanemu Huawei Share możemy wygodnie i szybko przesyłać dane między laptopem a smartfonem lub tabletem Huawei, wyposażonym w technologię NFC. To bardzo wygodna funkcja, która umożliwia jednoczesne korzystanie z wielu urządzeń Huawei. 

Kolejna wspólna cecha dotyczy komfortu użytkowania obu laptopów. Mają one wbudowany chłodzący system Shark Fin 2.0, dzięki czemu urządzenia działają bardzo cicho, a system ich się nie przegrzewa. To szczególnie przydatne w dobie pandemii, gdzie codziennie używamy komputera do pracy i rozrywki.

Huawei MateBook 14 – model dla praktycznych

 

  • Ekran MateBook 14 zajmuje aż 84% powierzchni wewnętrznej urządzenia. Ma rozdzielczość 1920 na 1080 pikseli i charakteryzuje się kontrastem na poziomie 1:1200, temperaturą bieli bliską wzorcowej i matową powierzchnię niwelującą poblaski.
  • Ten laptop jest bardzo wydajny i zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wybrednych użytkowników. W zależności od konfiguracji może mieć 8 lub 16 GB pamięci operacyjnej, a pamięć wewnętrzna może wynosić 256 GB lub 512 GB.
  • Laptop MateBook 14 został wyposażony w baterię o pojemności 56 Wh, która zapewnia ciągłość pracy aż do 10 godzin.

Huawei Matebook X – model dla wymagających

  • Ekran MateBooka X robi wrażenie na nawet na najbardziej wymagających użytkownikach. Wyświetlacz zajmuje 90% powierzchni wewnętrznej urządzenia, a jego ramki są niemal niewidoczne. Ponadto idealnie odwzorowuje paletę kolorów sRGB i ma rozdzielczość 3000 x 2000. A to jeszcze nie wszystko! Ekran 3K Infinite FullView jest dotykowy i posiada innowacyjną funkcję obsługiwania gestów. Na przykład zrzut ekranu możemy wykonać błyskawicznie za pomocą ruchu trzech palców.
  • Procesor Intel Core 10. generacji, wspierany przez 16 GB pamięci operacyjnej zapewnia najwyższą wydajność podczas codziennej pracy. Pamięć wewnętrzna Matebook X wynosi 512 GB.
  • Bateria ma pojemność 42 Wh. Pół godziny ładowania wystarcza, by oglądać filmy aż przez 4 godziny.
  • Jest jeszcze coś, co sprawia, że urządzenie dostarcza oglądającym filmy i graczom dodatkowej przyjemności. To budowany system czterech głośników, który zapewnia wyjątkowe wrażenie przestrzeni dźwięku.
  • Ponadto MateBook X jako pierwszy laptop obsługuje Wi-Fi 6, zapewniający trzykrotnie szybszy transfer danych.

Nie wiesz, jaki Huawei MateBook wybrać?

Rozwiąż quiz, który podpowie ci, które urządzenie będzie odpowiednie właśnie dla ciebie.

Artykuł powstał z udziałem marki Huawei

Tagi: huawei, laptop

Redakcja poleca

REKLAMA