Program edukacyjny "Być jak Ignacy" wraca z drugą edycją!

Jeszcze więcej wiedzy, jeszcze więcej ciekawostek naukowych, jeszcze bardziej atrakcyjne nagrody!
11 miesięcy temu
Program edukacyjny "Być jak Ignacy" wraca z drugą edycją! fot. materiały prasowe

Zapraszamy do rejestracji i szerzenia wiedzy o największych polskich naukowcach!

"Być jak Ignacy" to program edukacyjny dla szkół i nauczycieli z pasją, prowadzony już po raz drugi przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Kierowany jest do dzieci ze szkół podstawowych klas I-III oraz IV-VII, a realizowany w ramach Kół Naukowych.
 
Ten program to nie tylko narzędzie do przekazywania wiedzy, ale także sposób na rozpalanie w dzieciach pasji do nauki. Potwierdza to tegoroczne hasło przewodnie projektu, czyli: "Rozpalamy płomień wiedzy".
 
Ponownie przewodnikiem po świecie nauki będzie sam Ignacy Łukasiewicz, wynalazca lampy naftowej, który pomoże bliżej poznać i polubić najbardziej znanych polskich naukowców – Mikołaja Kopernika, Marię Skłodowską - Curie, Kazimierza Prószyńskiego i Stefana Drzewieckiego. 
 
Zarejestrowanym szkołom zostaną udostępnione scenariusze zajęć edukacyjnych, które można realizować w ramach Kół Naukowych.
 
W drugiej edycji programu "Być Jak Ignacy" zostanie również zorganizowany konkurs. Wystarczy raportować przeprowadzane bloki zajęć i przygotować wspólnie ciekawy wynalazek lub model, by walczyć o tytuł Naukowej Szkoły Ignacego i atrakcyjne nagrody finansowe.
 
Spośród zgłoszonych placówek, zostanie wybranych 16 szkół, po jednej z każdego województwa, które otrzymają po 8 000 zł, a zwycięska placówka otrzyma aż 12 000 zł. Dodatkowe nagrody czekają dla Nauczycieli prowadzących koła - nawet do 5 000 zł.
 
Ponadto w ramach programu przygotowane zostały dodatkowe materiały: filmy edukacyjne z przykładami eksperymentów, komiksy i gra przygodowa dla dzieci oraz platforma internetowa przeznaczona zarówno dla nauczycieli, jak i rodziców.
 
Minister Edukacji Narodowej objęła patronat honorowy nad programem
"Być jak Ignacy".
 
Zapraszamy wszystkie szkoły i nauczycieli do udziału w programie "Być jak Ignacy".

Rejestracja prowadzona jest tylko do 05.01.2018r. Szczegóły, regulamin i formularz zgłoszenia znajdą Państwo na stronie www.bycjakignacy.pl
 
Zachęcamy też do śledzenia naszego profilu na Facebook-u.
 
 
Ignacy zaprasza na przygodę z nauką!
 
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)