Premiera kolekcji mebli na paryskich wybiegach

21 stycznia na pokazie Evy Minge, podczas francuskiego tygodnia mody Haute Couture, premierę miał owoc współpracy najsławniejszej polskiej projektantki i sieci Livingroom by Mebelplast – kolekcja mebli Eva Minge for Livingroom.
/ 31.01.2008 03:05
21 stycznia na pokazie Evy Minge, podczas francuskiego tygodnia mody Haute Couture, premierę miał owoc współpracy najsławniejszej polskiej projektantki i sieci Livingroom by Mebelplast – kolekcja mebli Eva Minge for Livingroom.

Okazją do premiery było zaproszenie Evy Minge na pokaz Haute Couture w Paryżu, który jest jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie mody. Projektantka jako pierwsza Polka, pokazała swoją wyjątkową kolekcje ręcznie szytych kreacji w towarzystwie takich sław jak John Galliano, Donatella Versace, Christan Lacroix, Jean Paul Gaultier, Armani i Christian Dior. Pokaz był wyjątkowym wyróżnieniem i został entuzjastycznie przyjęty przez widownię pełną gwiazd i znawców świata mody. W blasku fleszy, podczas ekskluzywnego pokazu zaprezentowano też, po raz pierwszy w Europie, kolekcję mebli Eva Minge for Livingroom. Sofy, które „ubrała” projektantka, towarzyszyły na wybiegu modelkom prezentującym kreacje Evy Minge.

Niezwykła kolekcja jest wynikiem współpracy jaką w ostatnich miesiącach zdecydowali się podjąć uznana w Polsce i na świecie projektantka Eva Minge oraz Marek Kołakowski, prezes spółki Mebelplast, która jest czołowym polskim producentem i eksporterem mebli tapicerowanych - „Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że w osobie Pani Evy Minge znaleźliśmy partnera, tym bardziej, że jest to pierwsza tego rodzaju współpraca w branży meblarskiej. .” – mówi prezes Marek Kołakowski i dodaje - „Połączenie talentu Evy Minge z naszym bogatym doświadczeniem w produkcji mebli to przełom w branży meblarskiej. Jej efektem są meble, które równie dobrze prezentują się podczas pokazów paryskiego Haute Couture jak i w salonach naszych klientów.”

Kolekcja Eva Minge for Livingroom by Mebelplast to wyszukane modele mebli w najszlachetniejszych tkaninach i skórach wybranych osobiście przez projektantkę – „Każdy element salonu, w którym przebywam jest dla mnie ważny. Tak jak moje ubranie tak i meble, tkanina i kolor zasłon wyrażają moją osobowość. Nawet jeden model sukienki może mieć kilka wcieleń dzięki indywidualnie dobranym dodatkom. Podobnie jest z salonem. W obu przypadkach moda ma kluczowe znaczenie i zmienia się sezonowo, a każdy może odnaleźć w niej siebie. Kanapy, sofy, fotele potrafią być równie wdzięcznymi modelkami jak kobiety. Meble kształtami mówią o swoim charakterze, a ich osobowość wydobywa i podkreśla faktura, wzór, kolor tkanin oraz dodatki, które są ich ubraniem” – podkreśla Eva Minge.

Na pokazie odniosły swój tryumf niepowtarzalne modele sof:

Scala – główna aktorka na wybiegu. Sofa w miękkiej, sprawiającej wrażenie aksamitu skórze o wzorach zebry. Wyjątkowy efekt daje połączenie dwóch struktur skóry typu Semi anilina i Nubuk. Trudno wyobrazić ją sobie bez okrągłych poduszeczek z czarnego włosia lub złotych skórzanych poduszeczek o strukturze węża.

Chesterfield - pełen klasy, wytworny model nawiązujący stylem do jedynej w swoim rodzaju brytyjskiej klasy i elegancji. Prezentowany w kilku wersjach:
  • w mięsistej tkaninie welurowej z unikalnym połyskiem aksamitu pikowanego kryształkami Swarovskiego nadającymi sofie wytwornego blasku;
  • w wytwornej perłowej skórze o miedzianej kolorystyce z połyskującymi poduszeczkami w kolorze metalicznego brązu o strukturze węża - ukoronowanie stylu, klasy i bogactwa godnego królewskiego salonu.
Laura - ekstrawagancka sofa, łącząca na podłokietnikach i korpusie tłoczoną skórę Bycast o wzorze skóry aligatora. Siedzisko oraz poduszki oparciowe wykonane są z miękkiej tkaniny welurowej ze złoto – brązową połyskującą strukturą węża.

Cosmos - nowoczesny i ascetyczny model pokryty tłoczoną skórą Bycast o wzorze skóry aligatora nabiera nowego egzotycznego charakteru. Wzbogacony małymi poduszeczkami połyskującymi wzorem węża w kolorze brązowej miedzi zwracał uwagę każdego gościa.

Jolly – fotele i sofa o niesamowitej opływowej formie i wysokim komforcie. Pokryte skórą o wzorze zebry w dwóch odcieniach (rudo-czarnym i czarnym) oraz skórą drapieżnego aligatora (tłoczona skóra Bycast) wskazywały na swą nietuzinkową osobowość.

Sonia – futurystyczne fotele jak z powieści „science fiction”, ubrane w połyskujące skóry i mięsisty welur były jak filigranowe modelki na wybiegu.

Ta nowatorska kolekcja tuż po ekskluzywnym pokazie Haute Couture w Paryżu gościła na targach meblowych w Holandii. Modele mebli z kolekcji „Eva Minge for Livingroom” będzie można nabyć w Polsce już z początkiem lutego 2008 roku w nowo otwartym salonie w Centrum Handlowym „Jupiter” w Warszawie, a od kwietnia w kolejnym salonie w Centrum Handlowym „Blue City” w Warszawie.

Salony Livingroom by Mebelplast należą do sieci sprzedaży olsztyńskiej firmy Mebelplast S.A., lidera wśród producentów i eksporterów mebli tapicerowanych. Produkowane przez olsztyńską spółkę meble dostępne są niemalże na całym świecie. Sieć salonów Livingroom by Mebelplast w Polsce obejmuje na chwilę obecną 18 salonów własnych i 2 partnerskie. W Europie funkcjonuje 29 salonów w koncepcji shop in shop. Do sieci sprzedaży dołączy otwarty na początku lutego salon w Dubaju.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/09.01.2013 10:25
wiele wcieleń jednej kanapy.. to lubimy :)