Poznaj nową Skodę Kamiq

"Jeździsz jak baba!" - to stwierdzenie powinno brzmieć jak komplement. Dlaczego? Wyjaśniamy!

Jeszcze kilkanaście lat temu kobieta za kółkiem budziła skrajne emocje - albo podziw, że udało się jej zdać prawo jazdy, albo strach, bo przecież auto to rzecz męska. Dziś na szczęście jest inaczej. Jesteśmy zmotoryzowane, kochamy prowadzić i jak się okazuje, jesteśmy bezpieczniejsze na drodze niż niejeden mężczyzna. Jakie auta wybieramy? Sprawdź!

5 faktów, o kobietach za kółkiem!

1. Jest nas coraz więcej

Z badań Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców wynika, że 44% wszystkich zmotoryzowanych stanowią kobiety! Dla porównania - 10 lat temu tylko co trzecia z nas miała prawo jazdy.

2. Powodujemy mniej wypadków 
Jeździmy bezpieczniej, bo nie mamy skłonności do ryzyka. Ze statystyk policyjnych wynika, że kobiety powodują 1 wypadek na ok. 6,7 km. A mężczyźni? 1 na 4,7 km! 

3. Jesteśmy mniej brawurowe i bardziej empatyczne

Kobiety rzadko szarżują i pozwalają sobie na nieostrożność. Dlaczego? Tak już mamy z natury. Na drodze nie musimy się popisywać, galopować i agresywnie reagować. Nie pozwalamy sobie na zbyt duże rozwijanie prędkości, szczególnie gdy mamy dzieci lub wieziemy współpasażera. Dlaczego? Bo czujemy większą odpowiedzialność.

4. Jesteśmy wielozadaniowe

Trochę jak w domu. Widzimy, co dzieje się na drodze i w samochodzie. Szybko reagujemy, a do tego zawsze mamy czas, by sprawdzić, czy dziecko spokojnie śpi na tylnym siedzeniu. 

5. Coraz lepiej znamy się na samochodach

Wiemy, jak wymienić oponę, a gdy nasze auto się zepsuje, to nie lamentujemy. Jesteśmy coraz bardziej świadome. Nasza wiedza na temat samochodów wyraża się podczas wyboru nowego modelu. Co jest dla nas najważniejsze, podczas zakupu 4 kółek? 

skoda

fot. Materiały prasowe

Ulubione kobiece auto to...

Dziś kobiety nie marzą ani o czerwonym kabriolecie, ani o samochodzie w iście królewskim stylu. Oczekujemy czegoś zupełnie innego. Nasz must-have to bezpieczne auto, wyposażone w nowoczesne rozwiązania technologiczne. Takie, które pomoże nam uniknąć kolizji na drodze i sprawi, że każda podróż będzie przyjemną przygodą. Tylko gdzie takie znaleźć? My już wiemy!
 
 

SUV - najbardziej pożądany samochód 2019 roku!

Dlaczego właśnie SUV? Bo to połączenie bezpieczeństwa, wygody i pojemności, czyli chyba 3 najistotniejszych aspektów, które są niezwykle ważne dla każdej z nas (niezależnie, czy masz dzieci lub faceta albo czy mieszkasz w mieście, czy na wsi). Nic więc dziwnego, że Polki pokochały auta ŠKODA KAMIQ
 

Ergonomia kształtu dla tych, którzy potrzebują miejsca

Zakupy, torby podróżne, wózek dziecięcy, zabawki, komputer itd. itd. Z samochodem jest jak z damską torebką - musi być pojemny. I taka właśnie jest nowa ŠKODA KAMIQ.
Pomimo kompaktowych wymiarów (4 241 mm długości, 1 793 mm szerokości i 1 531 mm szerokości), KAMIQ oferuje najdłuższe w swojej klasie wnętrze. Tylni pasażerowie mają do swojej dyspozycji komfortową przestrzeń, a bagażnik mieści od 400 do 1395 litrów. Złożenie przedniego fotela pasażera pozwala uzyskać dodatkowe miejsce, a także przewozić przedmioty o długości nawet 2,5 m.
 
skoda
fot. Materiały prasowe
 

Technologia dla tych, którzy wybierają nowoczesne rozwiązania

Uwielbiasz wygodne rozwiązania? Często podróżujesz, więc od auta wymagasz komfortu na wysokim poziomie? ŠKODA KAMIQ wyposażono w liczne technologie, które do tej pory zarezerwowane były dla samochodów klasy premium, w tym ogrzewanie przednich i tylnych siedzeń, kierownicy i przedniej szyby. Wnętrze może zostać zdominowane przez opcjonalny cyfrowy zestaw wskaźników z pięcioma trybami wyświetlania i ekranem 10,25 cala. Dodatkowo auto oferuje stały dostęp do sieci i praktycznie nieomylny GPS. Dzięki systemowi Infotainment, działającemu w połączeniu z nawigacją, kierowcy zyskują także dostęp do aplikacji i najbardziej aktualnych map drogowych, informujących o natężeniu ruchu czy najbliższych punktach użyteczności publicznej. O pomyłce nie ma więc mowy. 

KAMIQ to model wyjątkowy. Jest połączeniem tradycji ŠKODY z bardzo śmiałymi, wyróżniającymi się światłami, które są smukłe i stylowe. Zwracającym uwagę elementem jest dynamiczna linia dachu. Osiągnęliśmy wszystko, co obiecaliśmy fanom koncepcji ŠKODA VISION X z zeszłego roku– mówi Oliver Stefani, szef ŠKODA Design.

 

Bezpieczeństwo dla każdego

Kobiety są rozsądnymi kierowcami, rzadko pozwalają sobie na brawurę i cenią mądre rozwiązania, które pozwalają czuć się bezpiecznie za kółkiem. To dlatego Polki tak często wybierają auta marki ŠKODA - lidera w obszarze bezpieczeństwa. W nowym SUV-ie nie zabrakło nowoczesnych systemów wspierających kierowcę – w wersji standardowej dostępne będą m.in. FRONT ASSIST i LANE ASSIST. Samochód wyposażono także w wiele innych innowacyjnych systemów pozwalających zapobiegać wypadkom i zapewniających wysoki poziom aktywnego bezpieczeństwa. Opcjonalnie ŠKODA KAMIQ może być wyposażona w tempomat, Side Assist, Park Assist czy obsługę głosową.

KAMIQ wyposażony został w zupełnie nową generację systemów Infotainment. Pozostaje zawsze online i dzięki swoim aplikacjom jest w stanie zaoferować najbardziej zaawansowane usługi ŠKODA Connect. Dzięki temu jest idealną propozycją dla młodszych kierowców – mówi Christian Strube, Członek Zarządu ŠKODY odpowiedzialny za rozwój techniczny.

fot. Materiały prasowe

 

Materiał powstał z udziałem marki ŠKODA.