Pobito rekord świata w budowaniu największego buta z klocków!

W ostatnią sobotę, 29 marca 2009 roku w Starym Browarze w Poznaniu pobito rekord świata w budowaniu gigantycznego buta ECCO z klocków. Około 100 dzieciaków zbudowało, z 35.000 klocków, but o wadze ponad 100 kilogramów. Akcja została zorganizowana przez ECCO Kids Shop.
/ 01.04.2008 21:10
W ostatnią sobotę, 29 marca 2009 roku w Starym Browarze w Poznaniu pobito rekord świata w budowaniu gigantycznego buta ECCO z klocków. Około 100 dzieciaków zbudowało, z 35.000 klocków, but o wadze ponad 100 kilogramów. Akcja została zorganizowana przez ECCO Kids Shop.

Wszędzie klocki, radosne okrzyki i promienne uśmiechy na twarzach dzieci układających gigantyczną budowlę. Tak wyglądała ostatnia sobota marca w Starym Browarze w Poznaniu. Mali budowniczy pobili rekord świata w budowaniu buta ECCO z klocków,Pobito rekord świata w budowaniu największego buta ECCO z klocków! ustanowiony rok temu w warszawskiej Galerii Mokotów. Budowla powstała w ciągu zaledwie 8 godzin i składała się 35.000 klocków. Powstał gigantyczny but o wymiarach 2 na 3 metry i wadze ponad 100km!

Poza biciem rekordu świata, na dzieci czekało wiele niespodzianek, gier i konkursów. Maluchy mogły wykazać się w malowaniu oraz w konstruowaniu autorskich projektów z klocków. Chłopcy najczęściej budowali statki kosmiczne i bazy wojskowe, a dziewczynki domki i pałace. Do zabawy włączył się także popularny i lubiany Mieczysław Hryniewicz, znany szerszej publiczności jako Włodek Zięba, bohater serialu „Na Wspólnej”. Wspólnie z wnuczką Zosią dzielnie dokładali kolejne klocki. Pan Mieczysław chętnie rozdawał autografy i pozował do zdjęć ze swoimi fanami.

Wszyscy, którzy przyłączyli się do akcji – zarówno dorośli, jak i dzieci - mogli wypróbować innowacyjny skaner ECCO do pomiaru dziecięcych stóp. Na podstawie pomiaru rodzice otrzymali informacje o budowie stóp dziecka oraz poznali właściwy ich rozmiar. Wynik pomiaru pokazał profil dziecięcych stóp, co pozwala ocenić, czy rozwijają się prawidłowo. Skaner wskazywał również odpowiednie do danej stópki obuwie dostępne w ofercie sklepu ECCO Kids Shop.

ECCO Kids Shop w Starym Browarze w Poznaniu
Podczas bicie rekordu świata uroczyście otwarto w Poznaniu Pobito rekord świata w budowaniu największego buta ECCO z klocków!drugi ECCO Kids Shop w Polsce. ECCO Kids Shop to miejsce stworzone specjalnie z myślą o najmłodszych klientach. Już po przekroczeniu progu sklepu ECCO dzieci przenoszą się w bajeczny świat kolorów i fantastycznych zabawek. Sklep ECCO Kids jest doskonale dostosowany do potrzeb maluchów, które w zupełnie inny sposób niż dorośli postrzegają otaczający je świat. Niskie dziecięce krzesełka, specjalnie zaprojektowane schodki, kanapy, pod którymi dzieci swobodnie mogą przechodzić oraz lustra umieszczone na odpowiedniej wysokości, sprawiają, że dzieci w sklepie ECCO Kids czują się swobodnie i radośnie. Poza masą kolorowych bucików i zabawek, na dzieci czekają filmy animowane i przemiła obsługa.

BAJECZNY ŚWIAT KOLEKCJI DZIECIĘCEJ ECCO
ECCO w najnowszej kolekcji na sezon wiosna – lato 2008 łączy perfekcyjną formę i solidność wykonania z najnowszymi trendami dziecięcej mody. Buty ECCO zostały zaprojektowane tak,
by zapewnić prawidłowy i zdrowy rozwój dziecięcych stópek. Nowa kolekcja dziecięcego obuwia ECCO zachwyca świeżością barw, różnorodnością kształtów oraz fantastycznymi detalami, jak: zapięcia na rzepy ozdobione bajkowymi główkami krokodyli i małpek, bądź serduszka, motylki czy różnokolorowe kokardki.