Luksusowy garnitur od Aleksandra Amosu – najdroższy na świecie

Z jakich materiałów zrobiony jest najdroższy garnitur na świecie? Ile kosztuje? I co jest w nim takiego wyjątkowego?
/ 08.09.2010 07:16

Z jakich materiałów zrobiony jest najdroższy garnitur na świecie? Ile kosztuje? I co jest w nim takiego wyjątkowego?

Najdroższy garnitur świata zaprezentowała firma Amosu Luxury Ltd. Idea tej firmy to: Im bardziej ekskluzywnie i luksusowo, tym lepiej. Standardem w ich wyrobach są diamenty, złoto, platyna, jedwab, czy inne rzadkie i bardzo drogie materiały. Branża odzieżowa, jednak nie była do tej pory domeną tej firmy. Niemniej jednak firma wchodzi na ten rynek w wielkim stylu, prezentując garnitur za bagatela 100 000$ (ok. 300 tyś.zł).

Każdy z wyprodukowanych garniturów jest unikatowy pod względem wzoru, kroju, czy koloru. Do ich produkcji wykorzystuje się najdroższą wełnę na świecie, jaką jest Qiviuk. Wełnę tą pozyskuje się od piżmowołów, z której rocznie na świecie można wyprodukować materiał starczający na zaledwie 300 garniturów. Wykorzystuje się również wełnę wigoni, która żyje w południowo-amerykańskich Andach. Wełnę z jednej wigoni można pozyskać raz na 3 lata. Kolejnym składnikiem najdroższego garnituru na świecie jest rodzaj kaszmiru, zwany pashmina. Do ich produkcji wykorzystuje się również jedwab oraz platynowe i złote nici. Całość wieńczą 18 karatowe złote guziki wysadzane diamentami. Na produkcję jednego garnituru poświęca się około 80 godzin pracy.

Cena zawiera w sobie kompleksową obsługę, która między innymi polega na wymierzeniu i dopasowaniu wzoru, koloru, oczywiście w domu klienta, niezależnie gdzie na świecie mieszka. Producenci nie obawiają się panującej recesji, gdyż jak twierdzą wielbicieli luksusu nigdy nie zabraknie. Garnitur ten zamówił między innymi znany kierowca F1 Adrian Sutil.