Scrabble fot. Materiały prasowe

Joanna Jędrzejczyk ponownie na ringu

Kilka tygodni po zwycięskim pojedynku na gali UFC Fight Night na Florydzie Joanna Jędrzejczyk znowu stanęła do walki. Choć tym razem trzykrotna mistrzyni świata w MMA nie używała ani nóg, ani pięści…
Redaktorki Polki.pl / 26.11.2019 16:56
Scrabble fot. Materiały prasowe

Joanny Jędrzejczyk żadnemu miłośnikowi sportów walki przedstawiać nie trzeba. Ma ona na swoim koncie wiele prestiżowych tytułów w muay thai (boksie tajskim). Od kilku lat jej kariera skupia się jednak na MMA, czyli mieszanych sztukach walki. Jest pierwszą Polką, która dostała się do UFC – najbardziej prestiżowej federacji w tej dyscyplinie.

Jest mistrzynią tej organizacji w wadze słomkowej (do 52 kg) w latach 2015–2017. Zwycięstwo nad amerykanką Michelle Waterson, odniesione 12 października podczas walki wieczoru na gali UFC Fight Nigt otworzyło jej drogę do ubiegania się o ten tytuł po raz kolejny oraz pokazało, że Polka znowu jest w wielkiej formie.

Mistrzyni MMA bije na słowa

Czekając aż Joanna Jędrzejczak stanie do pojedynku o kolejny mistrzowski pas można obejrzeć inną, równie ekscytującą potyczkę z jej udziałem. Rozegrała się ona w miejscu, w którym zawodniczka MMA czuje się jak ryba w wodzie, bo na ringu. Nie liczyły się w niej jednak celnie zadane ciosy, tylko jak najwyżej punktowane słowa. Asia była bowiem gwiazdą drugiej „Bitwy SCRABBLE”.

Trzykrotną mistrzynię świata w tej niecodziennej batalii wspierali Owca (Michał Owczarzak) oraz Ponczek (Paweł Sikora) – twórcy kanału YT Warszawski Koks. Wbrew temu co sugeruje nazwa – Chłopaki promują naturalną kulturystykę i fitness. Drużyna Asi miała w tej rozgrywce do pokonania zespół kanału Hajlajt, reprezentowaną przez: Antoninę Banaś, Kornelię Szczęsną oraz Pawła Svinarskiego.

Ciosów słownych w trakcie rozgrywki było mnóstwo. Emocji nie brakowało, a jej losy ważyły się do samego końca. Kilkukrotnie ostro musiał nawet interweniować sędzia (w tej roli Wojciech xxx). Najlepszy dowód na to jak zacięta i wyrównana była to rozgrywka stanowi fakt, że zakończyła się ona różnicą trzech punktów. Która drużyna ostatecznie ją wygrała? O tym można się przekonać oglądając relację z drugiej bitwy Scrabble zamieszczoną na kanale Hajlajt.

wielka bitwa scrabble
fot. Materiały prasowe

Tagi: Scrabble
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)