kobieta malująca obraz fot. Adobe Stock

Jak rozwijać swoje pasje?

Na wszystko brakuje ci czasu? Z zazdrością patrzysz na tych, którzy "inwestują w siebie"? Podpowiadamy, jak znaleźć czas na poszerzanie swojej wiedzy i pasji!
Małgorzata Czyż / 25.06.2019 16:22
kobieta malująca obraz fot. Adobe Stock

Posiadanie pasji to dar, który nie każdy z nas potrafi znaleźć i pielęgnować. Jeśli ty również należysz do grona wiecznie zapracowanych osób, które chcą mieć hobby, ale zwyczajnie w świecie nie mają na to czasu, to mamy dla ciebie kilka wskazówek, które pomogą ci w odnalezieniu pasji!

1. Szukaj

Nie licz na to, że twoja pasja przyjdzie do ciebie sama! To zdarza się niezwykle rzadko. W jaki sposób więc odnaleźć swoje hobby? Przede wszystkim zacznij szukać. Czytaj dużo książek i magazynów, oglądaj filmy i spotykaj się z inspirującymi ludźmi. Załóż Instagram i podglądaj kreatywne osoby i konta! Poszerzaj horyzonty, aż w końcu znajdziesz to, co pokochasz!

2. Spróbuj czegoś "innego"

To, że twoje przyjaciółki tańczą salsę wcale nie oznacza, że ty też musisz! Próbuj różnych opcji, poszukuj i się nie zrażaj. Zapisz się na kurs szycia, fotografii czy języków obcych albo po prostu zacznij oglądać tutoriale w sieci. Podpatruj, co podoba ci się najbardziej i daje ci najwięcej satysfakcji!

3. Naucz się uczyć

Nikt nie powiedział, że będzie łatwo i że od razu będziesz mistrzem! Naucz się uczyć - niezależnie od wieku! Popełniaj błędy i ciągle próbuj od nowa. Jeśli zdecydujesz się na fotografię, to na pewno od razu nie będziesz wykonywała profesjonalnych sesji. Jeśli zaczniesz szyć, to pewnie nie raz wyrzucisz coś do kosza. Tak samo z miłośnikami kuchni, którzy dopiero raczkują. Niejedna patelnia będzie musiała wylądować w koszu i niejedno ciasto zostanie przypalone, aż w końcu zaczniesz być w czymś dobra. Ale w przypadku hobby jest tak, że "nie chodzi o to by złapać króliczka". Ważne jest ciągłe doskonalenie swoich umiejętności i odczuwanie satysfakcji. 

4. Odpowiednio się zorganizuj

Jeśli twoje życie staje się coraz bardziej monotonne i sprowadza się do pracy oraz obowiązków domowych, to koniecznie postaraj się coś zmienić. Ważna jest samoorganizacja. Zaplanuj swój dzień. Stawiaj sobie cele i priorytety. Zamiast wieczoru przed telewizorem zapisz się na balet, zacznij piec albo częściej wybieraj się do kina. 

5. Myśl pozytywnie!

Nie poddawaj się! Pamiętaj, że pozytywne nastawienie to klucz do sukcesu - również w przypadku rozwijania własnych pasji! Pamiętaj też o drobnych przyjemnościach i o tym, że czas dla samej siebie jest ważny! Bądź dla siebie dobra! Pozwól sobie czasem na odrobinę słodyczy na przykład wafelek Princessa Słony Karmel który idealnie sprawdzi się, gdy będziesz uczyła się nowych słówek, albo gdy będziesz szyła torbę ze starych jeansów. Drobne przyjemności dają zastrzyk pozytywnej energii - nie zapominaj o tym! 

 

Materiał powstał przy współpracy z marką Princessa

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)