kobieta w pracy fot. Adobe Stock

Filozofia work-life balance - zasady, skuteczność

Filozofia work-life balance ma grono swoich wiernych zwolenników, jak i przeciwników. Czy da się osiągnąć balans pomiędzy pracą a prywatnością? Tego nie wiemy, ale na pewno te 3 zasady mogą ci w tym pomóc!
09.07.2018 12:30
kobieta w pracy fot. Adobe Stock

Szacuje się, że typowy Polak pracuje ok. 8 godzin dziennie, czyli połowę tzw. "świadomego dnia", przy założeniu, że śpimy ok. 8 godzin. Wielu jednak jest i takich, którzy dorabiają po pracy, albo przynoszą niedokończone zadania do domu. Tym samym czas pracy często wydłuża się do 10, a nawet 12 godzin. Czy można żyć inaczej? I czy istnieje szansa na znalezienie równowagi między pracą a życiem prywatnym?

Pracoholizm - choroba XXI wieku

Wszyscy wiemy, że pracoholizm jest chorobą, ale nie każdy z nas potrafi sobie z nim radzić. Z danych OECD wynika, że Polska znajduje się w czołówce krajów unijnych, których obywatele spędzają najwięcej czasu na pracy! Okazuje się, że obowiązki służbowe zajmują nam aż około 2 tysięcy godzin rocznie! W konsekwencji wielu z nas odczuwa nadmierny stres, wypalenie zawodowe, a nawet choroby serca. Niektórzy są nawet zdania, że nie da się oddzielić pracy od życia prywatnego. Inni jednak wierzą w filozofię work-life balance, czyli złotego środka pomiędzy pracą a życiem prywatnym. Tylko czy to możliwe? Poznaj 3 złote zasady work-life balance. 

1. Nie przynoś pracy do domu, ani domu do pracy

Jeśli notorycznie zdarza ci się zostawać po godzinach, naucz się mówić sobie "nie". Niech godzina 17 będzie granicą, której nie można ci przekroczyć. O tej porze staraj się wyłączać komputer. Pamiętaj – jutro też jest dzień. Pracę wykonuj w pracy i nie przenoś jej do domu. Wśród rodziny i najbliższych nie myśl o tym, co było w biurze i co musisz zrobić jutro. Zrelaksuj się, wyjdź z przyjaciółmi na spacer, zacznij uprawiać sport, idź do kina albo na randkę. Po godzinach nie odbieraj telefonów służbowych i nie sprawdzaj poczty. Szanuj swój wolny czas i naucz się go celebrować. Pokaż swoim współpracownikom i szefowi, że masz w życiu rzeczy ważniejsze niż firmowe projekty.

2. Urlop to rzecz święta

Nie pamiętasz, kiedy ostatnio byłaś na urlopie? A może swoje ostatnie wolne dni spędziłaś na domowych porządkach lub kończeniu „ważnych" firmowych projektów? Jeśli tak, to chyba powinnaś z tym skończyć. Urlop jest niezwykle istotny, a korzyści z niego czerpie nie tylko pracownik, ale i pracodawca.

Wiesz, że osoby chodzące na urlop i odpoczywające w weekendy mają świeższe spojrzenie na rzeczywistość? Tę firmową również! Pracoholicy, którzy nie pozwalają sobie na relaks, są rzadziej uśmiechnięci, szybciej się męczą i są mniej kreatywni. 

3. Miej swoje pasje

Żeby po pracy nie zajmować się sprawami firmowymi, warto mieć swoje pasje. Dla jednych będzie to joga, dla innych fotografia, a dla jeszcze innych sport, który wyzwala pozytywną energię i pozwala odstresować się nawet po najtrudniejszym dniu. 

Jeśli ty również żyjesz w ciągłym biegu, a po pracy odnajdujesz swój życiowy balans w sporcie, to pewnie zależy ci na poczuciu świeżości i komfortu przez cały dzień. Pomyśl o odpowiedniej ochronie przed potem. Z pomocą przychodzą antyperspiranty Dove i Rexona.

Fot. Adobe Stock / Materiały prasowe

Antyperspirant Dove Compressed Original w aerozolu to idealny kosmetyk dla każdej zapracowanej kobiety.

 • Chroni przed potem do 48 godzin
 • Zapewnia niezwykłą miękkość i gładkość skóry pod pachami
 • Pomaga zredukować podrażnienia skóry pod pachami po goleniu
 • Dba o skórę pod pachami
 • Wyróżnia się delikatnym zapachem, który daje uczucie świeżości
 • Jest wydajny - jedna 75 ml puszka wystarcza na tak samo długo, jak klasyczna puszka o pojemności 150 ml. 
 • Wspiera środowisko - Dove dba o środowisko. Puszka antyperspirantu może być poddana recyklingowi. Dodatkowo puszka 75 ml to aż 50% mniej zawartości gazów wytłaczających i 20% mniej zużytego aluminium w porównaniu do puszki 150 ml.  

 

Jeśli po pracy próbujesz zachować życiowy balans i dużo ćwiczysz, to koniecznie pomyśl o antyperspirancie Rexona Compressed Cotton Dry w aerozolu. Na czym polega jego fenomen?

 • Antyperspirant wyróżnia się świeżym i długotrwałym zapachem, który dzięki technologii Motionsense™ sprawia, że im więcej się ruszasz, tym antyperspirant bardziej cię chroni
 • Chroni przed potem i nieprzyjemnym zapachem nawet do 48 godzin 
 • Wyróżnia się subtelnym, delikatnym zapachem. Zapewnia komfortowe poczucie suchości pod pachami i dodaje pewności siebie
 • Wygodne i poręczne opakowanie o zawartości 75 ml wystarcza na tyle samo aplikacji, co standardowa puszka 150 ml
 • Rexona również dba o środowisko - puszka antyperspirantu również może być poddana recyklingowi i podobnie jak Dove jest przyjazna środowisku. 75 ml puszka Rexony to aż 50% mniej zawartości gazów wytłaczających i 20% mniej zużytego aluminium w porównaniu do puszki 150 ml.  
 
 

Materiał powstał z udziałem marki Dove i Rexona