jabłka fot. Materiały prasowe

Dlaczego jabłka powinni jeść mieszkańcy dużych miast?

Sprawdź!
jabłka fot. Materiały prasowe

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że mieszkanie w dużym mieście nie wpływa korzystnie na stan naszego zdrowia. Mamy jednak prostszą, tańszą i szybszą propozycję niż budowa domu na przedmieściach - jedzcie Jabłka Grójeckie z Chronionym Oznaczeniem Geograficznym.


Smog, szybki styl życia, stres i przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach zostawiają trwały ślad w naszych organizmach. Ktoś może powiedzieć, że jedno Jabłko Grójeckie o średnicy 7 cm, nie może być rozwiązaniem dla tych problemów. Spójrzmy jednak, co każde jabłko w sobie skrywa.


Po pierwsze dzięki zawartości pektyn i błonnika jabłko pozwoli oczyścić organizm z toksyn oraz niektórych metali ciężkich np. ołowiu i kobaltu. Są to substancje powszechnie występujące w smogu. Zanieczyszczone powietrze ma również negatywny wpływ na nasze płuca. W tym wypadku jabłka znów mogą przyjść z pomocą. Badania naukowców dowodzą również, że jedzenie jabłek może pomóc w utrzymaniu zdrowych płuc.


Spójrzmy na witaminy A, C i B. Dzięki witaminie A skóra się zregeneruje, a witamina B zapewni jej odpowiednie nawilżenie, zaś witamina C wspomaga produkcję kolagenu, który zapewni skórze jędrność i młody wygląd.


To wszystko znajdziecie w jednym Jabłku Grójeckim. Pozostaje jedynie wybrać, którą z 27 odmian wykorzystać, aby wesprzeć organizm zmęczony życiem w dużym mieście.

Źródło: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/10639525/
Źródło: https://www.nowafarmacja.pl/blog/blonnik-wszystko-co-musisz-o-nim-wiedziec
Źródło: https://www.formeds.com.pl/faq/208/Witamina-a
Źródło: https://imc.wroc.pl/baza_wiedzy/rozpoznac-niedobor-witamin/
Źródło: http://laboratoria.net/pdf/?get=L2FrdHVhbG5vc2NpL19pdGVtLDIyNzkwLHJpZCwscHJpbnQsMSxwZGYsMS5odG1s

Materiał powstał z udziałem marki Jabłka Grójeckie. 

 

Tagi: jabłka