POLECAMY

Czy wiesz jak ozdobić pisankę techniką quillingu?

Nie masz pomysłu na oryginalną pisankę? Zrób jajko z quillingu. Quilling to technika zdobienia przedmiotów za pomocą zwijanego papieru. Quillingowe pisanki wyglądają pięknie i są, wbrew pozorom, proste do zrobienia. Krok po kroku pokażę wam jak zrobić taką pisankę jak na zdjęciu.
Czy wiesz jak ozdobić pisankę techniką quillingu?

Potrzebne materiały: wydmuszka zafarbowana na wybrany kolor (ewentualnie ugotowane jajko), cienkie paski do quillingu w wybranych 3 kolorach, igła do quillingu (kupisz w dobrych sklepach papierniczych), klej poliwinylowy, cienka pęseta

Najpierw zrób spiralki w kształcie łezek, którymi okleisz całą powierzchnię jajka. Włóż jeden pasek papieru w otwór igły i obróć ją, nawijając cały papier. Gdy nawiniesz cały pasek, puść go, tak by powstała luźna spirala. Następnie uformuj palcami dzióbek z jednej strony. W ten sposób zrób ok. 20 łezek w jednym kolorze (np. zielonym).

Następnie zrób po 6 łezek na płatki kwiatów (np. różowe). Środek kwiatów będzie zwykłą okrągłą spiralką, bez dzióbka. Pomyśl, ile chcesz mieć kwiatów na jajku i gdzie je umieścisz.

Goły czubek jajka zakryje postrzępiony kwiatek z kolorowym środkiem. Sklej dwa paski o szerokości: 3 mm i 6 mm w wybranych kolorach (np. żółtym na środek i zielonym na kwiatek). Cieńszy pasek będzie stanowił środek kwiatu, szerszy – płatki. Pasek zielony powinien być nieco krótszy od żółtego. Postrzęp nożyczkami bok paska zielonego. Teraz zacznij nawijać ciasno na igłę, zaczynając od paska żółtego. Po chwili zobaczysz, że z żółtego paska powstaje środek, a z zielonego płatki kwiatka. Końcówkę możesz dokleić klejem, żeby kwitek się nie poluzował.

Gdy wszystkie elementy masz już gotowe, możesz przystąpić do naklejania ich na jajko. Zacznij od rozplanowania układu kwiatów.

Naklej najpierw środek kwiatka, czyli okrągłą spiralkę. Nałóż cienką warstwę kleju na podstawę spiralki i delikatnie dociśnij do powierzchni jajka. Teraz doklej dookoła środka płatki kwiatka.

Tło wypełnij spiralkami w kolorze zielonym. Staraj się przyklejać je ciasno obok siebie w sposób klinowy – czubek jednej łezki wchodzi pomiędzy dwie sklejone obok siebie.

Na ostry czubek jajka włóż „czapeczkę” w postaci postrzępionej stokrotki.

Oklejone jajko połóż na miękkiej chusteczce i pozostaw do wyschnięcia na kilka godzin. Pisanka gotowa:)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/3 lata temu
Artykuł jest ok, ale nie wiem dlaczego użyła Pani moje zdjęcie jajka,które ja wykonałam. Zamieszczając zdjęcie innej osoby należy podać źródło i link w przeciwnym razie jest to przywłaszczenie. Proszę o tym pamiętać na przyszłość lub samodzielnie wykonać pracę i jej zdjęcia.
/5 lat temu
ja robię takie pisanki i wszystkim się podobają