Miastenię charakteryzuje męczliwość mięśni/ fot. Fotolia

Czy taniec jest lepszy niż zwykły trening na siłowni?

Jeśli cierpimy na lekką nadwagę, chcemy pozbyć się zbędnych kilogramów nagromadzonych przez zimę i wiosnę, a nie chcemy męczyć się na siłowni z nudnymi ćwiczeniami, taniec wydaje się idealną alternatywą. Taniec pozwala nie tylko spalić zbędne kalorie i uformować sylwetkę! To również świetne źródło pozytywnej energii na kolejne dni pracy czy szkoły. Czy taniec jest lepszy od siłowni?
/ 26.06.2011 14:47
Miastenię charakteryzuje męczliwość mięśni/ fot. Fotolia

Jeśli zamiast siłowni chcemy zapisać się na lekcje tańca, mamy do wyboru całe mnóstwo różnych technik, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Możemy zdecydować się na przykład na Dancehall, czyli niezwykle żywiołowy i energiczny taniec rodem z Jamajki. Zajęcia poprzedzone są długą rozgrzewką, która wyciśnie z nas siódme poty. Następnie po chwili odpoczynku będziemy tworzyć krótkie choreografie, łączące w sobie nowo poznane sekwencje ruchów. Poznajemy różne typowe kroki dancehall'owe m.in. summer bounce, air force one, jiggy i wiele, wiele innych niezwykle ciekawych kombinacji.

W Sali zamiast smutnych rytmów rozbrzmiewać będzie słoneczna i niezwykle energetyczna jamajska muzyka, głównie reggae etc. Ponadto zajęcia z Dancehall sprawią, że staniemy się bardziej elastyczni, rozciągnięci i oczywiście ładniej zbudowani. Dzięki zajęciom sylwetka wysmukla się, a nasze mięśnie, przede wszystkim partie pośladków, dolnej części pleców i przedramion stają się mocniejsze i ładniej wyrzeźbione.

Warto przeczytać: Jak przygotować nogi do tańca po całym dniu pracy?

Jeśli Dancehall nam nie odpowiada lub nie ma go w ofercie klubu, możemy spróbować odmiany o nazwie reggaeton. Jest to najnowszy gatunek muzyczny oraz styl tańca jednocześnie. Powstał on w Ameryce Łacińskiej, w Porto Rico. Styl ten wyróżnia się odważnymi ruchami ciała, zwłaszcza klatki piersiowej i bioder. Reggeaton jest bardzo popularny wśród młodych Kubańczyków, którzy nazywają go Cubaton. Na zajęciach ćwiczymy izolacje klatki piersiowej, dynamikę ruchów i koordynację. Dzięki tym zajęciom zyskamy smukłość i gibkość całego ciała.

Jeśli zamiast dużej dawki energii wolimy sporą dawkę orientalnych ruchów i podróż do słonecznej Brazylii, wybierzmy sambę brazylijską. Na zajęciach po porządnej rozgrzewce poznamy kroki samby karnawałowej, a także tańce afrobrazylijskie takie jak maculelé, czyli taniec wojowników i candomblé czyli egzotyczne tańce religijne z rejonu Bahia. Samba to idealne zajęcia dla par. Ponadto taniec ten i zajęcia treningowe fantastycznie kształtują całą sylwetkę, głównie pośladki i nogi.

Taniec praktycznie w każdej postaci to świetna alternatywa dla innych treningów na siłowni, na bieżni etc. Jeśli więc chcemy zadbać o swoje ciało, a jednocześnie wolimy uniknąć żmudnych treningów na siłowni, warto zapisać się na kurs tańca, na którym oprócz pięknej sylwetki zyskamy umiejętności taneczne, którymi z pewnością nie mogą pochwalić się regularni bywalcy siłowni. 

Zobacz również: Odpowiednie buty do tańca – jak wybrać?