Świąteczny program telewizyjny

Zobaczmy, co na świąteczne dni proponują najbardziej popularne stacje telewizyjne.

Większość z nas święta spędza w domu. Zmęczeni przygotowaniami świątecznymi i ogólnie obowiązkami dnia codziennego, pragniemy w tym świątecznym czasie odrobiny relaksu w rodzinnym gronie. Oprócz rozmów, wspólnego kolędowania, miło spędzamy czas również przed telewizorem. Pod warunkiem oczywiście, że jest co oglądać. I tu właśnie zaczyna się odwieczny problem...

Co w telewizji na święta?

Niestety i w tym roku telewizja niczym szczególnym nas nie zaskoczy. Stacje telewizyjne jak zwykle wyświetlą w tym roku powtórki znanych filmów. Będziemy mieli szansę (po raz enty) oglądnąć przygody Kevina - tym razem samego w Nowym Jorku i Shreka.

Ale może jednak w tym roku dostaniemy prezent świąteczny, np. w postaci kilku ciekawych premier? Zobaczmy, co na świąteczne dni proponują najbardziej popularne stacje telewizyjne.

 

Wigilia - 24 grudzień

TVP 1 - Wigilia w TVP 1 upłynie pod znakiem serialowego Bożego Narodzenia, wyemituje świąteczne odcinki Klanu, Plebanii, Ojca Mateusza oraz Warto kochać. Pojawi się również dużo koncertów świątecznych, m.in. koncert z Pałacu Prezydenckiego. Na wieczór wigilijny Jedynka zaprasza najmłodszych na Renifer Niko ratuje święta. Tradycyjnie już, przed godziną 22, zobaczymy transmisję pasterki z Watykanu.

TVP 2 - W wigilijne przedpołudnie "Dwójka" wyemituje świąteczny odcinek Rodzinki.pl. Poza tym specjalny odcinek Familiady oraz koncert bożonarodzeniowy z Bazyliki oo. Franciszkanów. Po południu komedia familijna Pierwsza Gwiazdka Świętego Mikołaja. Wigilijny wieczór w Dwójce to seriale, Barwy szczęścia oraz M jak Miłość. Po serialach Dwójka wyemituje film Hrabia Monte Christo.

Polsat - W wigilijne popołudnie kolędowanie z Polsatem, wieczorem natomiast Epoka lodowcowa: Mamucia Gwiazdka, Sid niszczy warsztat Świętego Mikołaja. Czy uda im się uratować Boże Narodzenie? Po seansie dla najmłodszych Polsat proponuje dwie świąteczne komedie: Ale szopka i Święta Last Minute, czyli jak przygotować Gwiazdkę w zaskakująco szybkim tempie.

TVN - Już od przedpołudnia w TVN filmy. Na początek coś lekkiego dla młodszych widzów - Dzień bałwana, Kopciuszek: Roztańczona historia. Po południu Jack Frost, wzruszająca historia zapracowanego mężczyzny, który dopiero po śmierci, we wcieleniu bałwana, znajduje czas dla swojej rodziny. Wieczorem TVN wyemituje romantyczną, świąteczną komedię, To właśnie miłość,
Film przedstawia dziesięć historii miłosnych rozgrywających się w Londynie w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia. Późnym wieczorem coś dla miłośników filmów przygodowych - 80 dni dookoła świata.

 

Pierwszy Dzień Świat - 25 grudzień

Co w telewizji na święta?

TVP 1 - W pierwszy dzień Świąt Jedynka niczym szczególnym nas nie zaciekawi. Ponownie będziemy mogli posłuchać kolędowania oraz oglądnąć seriale. Wieczorem będziemy mieli szansę po raz kolejny obejrzeć Nasza niania jest agentem oraz polską komedię romantyczną Dlaczego Nie! z Anną Cieślak i Maciejem Zakościelnym.

TVP 2 - W Boże Narodzenie znów będziemy mogli zobaczyć Rodzinkę.pl. Z filmów nic nadzwyczajnego Flintstonowie: Niech żyje Rock Vegas! oraz znane wszystkim Pretty Woman i Zróbmy sobie wnuka. Godny polecenia wydaje się jedynie być kabaret Laskowika i Malickiego.

Polsat - W pierwszy dzień świąt, oprócz powtórek z dnia poprzedniego, Polsat wyemituje świąteczną komedię Zawód Święty Mikołaj oraz romantyczną komedię Mały Manhattan o miłości dwojga nastolatków. Wieczorem natomiast to, na co czekaliśmy cały rok - Kevin sam w Nowym Jorku! Późnym wieczorem komedia obyczajowa Milion na Gwiazdkę z Patrickiem Swayzem.

TVN - W pierwszy dzień świąt kolejne filmy o tematyce świątecznej. Rok bez Mikołaja, czyli co byłoby, gdyby Mikołaj stracił sens swojej pracy. Poza tym spotkane z dobrze znanymi nam bohaterami - Shrekiem, Królem Julianem i Pandą Po.- Kung Fu Panda: Święta, święta i Po, Madagwiazdka, Pada Shrek. Wieczorem natomiast coś dla zwolenników mocnego kina - Kod Merkury z Brucem Willisem.

 

Drugi Dzień Świąt - 26 grudzień

Co w telewizji na święta?

TVP 1 - W drugi dzień Świąt w jedynce to, co w Wigilię i w pierwszy dzień, czyli Moja niania jest agentem, Powtórka Euro 2012, Dlaczego Nie! oraz seriale. Z nowości - skoki narciarskie.

TVP 2 - A w Dwójce znów Rodzinka.pl, wieczorem Kabaret Moralnego Niepokoju.

Polsat - W świąteczną środę Kevin sam w domu - po raz czwarty oraz pakt z diabłem w filmie fantastycznym Parnassus. Wieczorem lekka komedia Fałszywa dwunastka oraz klasyk filmów romantycznych Bezsenność w Seatle.

TVN - W świąteczną środę do południa powtórki wtorkowych filmów animowanych. A wieczorem Cztery Gwiazdki z Jennifer Aniston, lekka komedia o świętowaniu w czterech domach, z różnym towarzystwem. W nocnym kinie Plan Doskonały i Seksmisja.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
Tego nam było trzeba,wielkie dzięki za podpowiedzi,bo o papierowym programie tv zapomnieliśmy tradycyjnie :)))