Kino letnie fot. Materiały prasowe

BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane o kobietach i dla kobiet

W Sopocie, Zakopanem i Giżycku trwa najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane.
Redaktorki Polki.pl / 22.07.2021 16:11
Kino letnie fot. Materiały prasowe

Wydarzenie cieszy się w tym roku wyjątkową popularnością. Festiwalowy repertuar został podzielony na dni tematyczne, a tydzień zamyka selekcja znakomitych filmów poświęcona kobietom pod hasłem „Kobieta z kamerą”. W ten sposób organizatorzy festiwalu realizują jeden z 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju – Równość płci.

Nie ma kina bez silnych kobiet. Przez lata rola kobiet była umniejszana w kinematografii. Teraz jest czas zmian. To ważne, że są festiwale, które to podkreślają. Cieszę się, że BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane jest jednym z nich – podkreślała podczas inauguracji festiwalu Katarzyna Figura.

W niedzielnym repertuarze sąsiadują ze sobą: poruszający i błyskotliwy „Babyteeth” Shannon Murphy, „Proxima” Alice Winocour z Evą Green w roli wyjątkowej astronautki oraz „Wonder Woman” ze zjawiskową Gal Gadot w reżyserii Patty Jenkins. Są to filmy o wzmacnianiu pozycji kobiet i dziewczyn, reżyserowane przez kobiety, o kobietach i z kobietami w rolach głównych.


fot. kino letnie Sopot, Jerzy Bartkowski

Bank BNP Paribas wspiera 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju, które zostały uwzględnione w repertuarze festiwalu. Wierząc mocno w moc kina, jesteśmy przekonani, że seanse filmowe nie tylko uprzyjemnią letnie wieczory, ale będą również okazją do reflesji i rozmów na tematy ważne dla całego świata takie jak równość płci - dodaje Małgorzata Wasiuk, Dyrektor Departamentu Strategii Marki i Aktywizacji Banku BNP Paribas.

Festiwalowe kina, zlokalizowane w ulubionych wakacyjnych destynacjach – nad morzem, w górach i wśród mazurskich jezior – będą otwarte i bezpłatnie dostępne przez cały lipiec i sierpień.


fot. kino letnie Zakopane, Michał Fornalski

W Sopocie, który w tym roku obchodzi 120. urodziny oraz 60-lecie sopockich festiwali, widzowie będą mogli codziennie oglądać filmowe hity na najdłuższym w Europie drewnianym molo, a w Zakopanem u podnóża Tatr z widokiem na Giewont.

Dodatkowo, we wszystkie wakacyjne wtorki i środy festiwal zacumuje w Giżycku, gdzie projekcje filmowe zaplanowano w Ekomarinie, nad przepięknym jeziorem Niegocin. To wyjątkowe miejsce, w którym filmy można oglądać również z zacumowanych jachtów. Dla żeglarzy przygotowano specjalną festiwalową częstotliwość radiową 87,7 MHz, dzięki której znajdą się na filmowej fali.


fot. kino letnie Giżycko, Tomasz Karolski

Poza seansami pod gwiazdami, BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane oferuje wiele dodatkowych atrakcji. W Sopocie na widzów czeka kawiarnia festiwalowa Koło Molo, która działa zgodnie z regułami zrównoważonego rozwoju – została zaprojektowana z poszanowaniem drzewostanu, szkoli pracowników z zakresu ekologii, udziela zniżek rowerzystom oraz posiadaczom kart wydanych przez Bank BNP Paribas.

Dodatowo, w kawiarni oraz na terenie kina w Zakopanem działa bezpłatna aplikacja Listen Everywhere. Na specjalnych kanałach audio można usłyszeć wywiady filmowe z gwiazdami kina, zapowiedzi repertuarowe oraz posłuchać najlepszych fragmentów audiobooków od Storytel. 

Pełny repertuar, harmonogram projekcji i zwiastuny filmów znajdują się na stronie www.kinoletnie.pl 

Aktualności, relacje i ciekawostki dostępne są na Facebooku i Instagramie @BNPParibasKinoLetnie

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, obowiązuje jedynie bilet wstępu na molo w Sopocie.


fot. materiały prasowe

Tagi: kino