Biżuteria ręcznie robiona - zakup części

fot. www.decobazaar.com
Moda na ręcznie robioną biżuterię rozwija się w szybkim tempie. Wiele osób korzysta z dostępnych gotowych wyrobów, niektórzy jednak próbują na własną rękę stworzyć unikatowe ozdoby. Zanim jednak przystąpimy do pracy nad biżuterią, musimy zaopatrzyć się w odpowiednie części. Warto przejrzeć kilka ofert sklepów i wybrać najlepszą dla siebie.
/ 29.08.2018 10:47
fot. www.decobazaar.com

Kwitnie sprzedaż internetowa półfabrykatów do wyrobu biżuterii – bez wątpienia właśnie w e-sklepach mamy największy wybór. Decyzja o zakupie części powinna być jednak poprzedzona dobrym rozeznaniem w rynku i dopasowaniem do własnych potrzeb.

Nie wszystko złoto, co się świeci – jakość półfabrykatów

Półfabrykat to nic innego jak otrzymywana w pewnej fazie produkcji część, która posłuży dalszej obróbce. W przypadku półfabrykatów do ręcznego wyrobu biżuterii będziemy mieli na myśli różne części niezbędne do skomponowania ozdób (np. bigle, żyłka, zamknięcia, koraliki).

Przy wyborze części metalowych, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jakość metalu. W sprzedaży dostępne są elementy nawet z metali szlachetnych takich jak złoto czy srebro. Można również zakupić części posrebrzane lub pozłacane – czyli ze zwykłych metali, pokrytych jedynie cienką warstwą metalu szlachetnego. Ponadto do nabycia są elementy miedziane. Przed transakcją warto zorientować się, do której grupy należą wybrane przez nas części, ponieważ wpływa to na cenę. Oprócz tego wiele osób może mieć alergię na metale nieszlachetne, w takich przypadkach biżuteria zrobiona z niewłaściwego tworzywa spowoduje podrażnienia.

Uczulenie na biżuterię

Ważne jest również co nawlekamy na druciki i żyłki. Zwykłe koraliki plastikowe są chyba najtańsze. Dostępne są też w sprzedaży kamienie szlachetne i półszlachetne – tutaj najlepiej zasięgnąć rady specjalisty. Jeżeli jesteśmy laikami, możemy stać się ofiarą oszustwa, ponieważ wielu sprzedawców nieuczciwie oferuje podróbki oryginalnych kamieni w kuszących cenach. W przypadku aukcji internetowych powinniśmy sprawdzić (np. na forach internetowych) renomę firmy oferującej półfabrykaty i dokładnie czytać opisy (niekiedy nazwy kamieni półszlachetnych stosowane są jedynie do określenia koloru, podczas gdy tworzywem jest np. zwykłe szkło).

Gdzie kupić części

Oprócz firm internetowych, które wymienione są poniżej, półfabrykaty można kupić w wielu „zwykłych” sklepach – są to chociażby pasmanterie, sieci salonów Empik. Niestety, najczęściej w takich miejscach części kupimy znacznie drożej niż w sklepach internetowych

Warto też zaglądać na targi minerałów, które okresowo odbywają się w różnych miastach – listę takich imprez bez problemu można znaleźć w Internecie. Targi takie są o tyle korzystne, że w jednym miejscu znajdziemy bogatą ofertę półfabrykatów wraz z pomocnymi komentarzami sprzedawców – osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z ręcznie robioną biżuterią, nie będą więc kupować w ciemno.

Na Allegro niedawno pojawiła się nowa kategoria – „rękodzieło”. Umieszczane są tam aukcje zarówno z gotowymi wyrobami, jak również z półfabrykatami.

Sklepy internetowe, które prowadzą sprzedaż półfabrykatów do wyrobu biżuterii:


Nazwa sklepu

Adres WWW

Świat koralików

http://www.swiatkoralikow2.pl/

Onyx

http://www.onyks.eu/

Qnszt.pl

http://qnszt.pl/catalog/6_0_polfabrykaty_bigle_i_sztyfty.html

Diversio

http://www.qulki.pl/

Arma

http://arma.iai-shop.com/cat-pol-1214553895-Polfabrykaty-srebrne-Elementy-do-kolczykow-Bigle.html

Astari

http://www.astari.pl/

Sebzda

http://www.sebzda.pl/polfabrykaty/bigle/

Bydziubeka.pl

http://www.bydziubeka.pl/polfabrykaty.php

Artkor

http://www.artkor.pl/

Agatus

http://www.agatus.pl/

Mania Nawlekania

http://manianawlekania.pl/?gclid=CNuupOC7zaECFQUrDgodOXG7dQ

Kamyczki.pl

http://www.kamyczki.pl/

Jubix

http://www.jubix.pl/artykuly/polfabrykaty-do-wyrobu-bizuterii.html

Karat

http://www.karat1.pl/shop/

Silvexcraft

http://www.silvex.pl/sklep.php?action=pwyrobyh&lang=pl&w=eur

Akcesoria Artystyczne

http://akcesoria.net.pl/sklep/index.php?cPath=68

Korallo

http://www.korallo.pl/

Coolki

http://www.coolki.pl/

Bizu

http://www.bizu.pl/

Pasart

http://www.pasart.pl/?gclid=CLq20sW7zaECFYsqDgodpkK4fA

Kalait

http://www.kalait.pl/

Badanie i cechowanie wyrobów jubilerskich

Redakcja poleca

REKLAMA