Aforyzmy na temat golfa

Golf jest grą, której celem jest uderzyć bardzo małą piłkę w jeszcze mniejszy dołek narzędziami wyjątkowo źle skonstruowanymi do tego celu. Sir Winston Churchill
/ 03.03.2008 19:06
Golf jest grą, której celem jest uderzyć bardzo małą piłkę w jeszcze mniejszy dołek narzędziami wyjątkowo źle skonstruowanymi do tego celu.
Sir Winston Churchill


Driving range. Miejsce gdzie golfiści zamieniają paskudnego hook'a w fatalny slice.
Henry Beard i Roy Mckie

Golf. Gra, w której półtoracalowa piłka leży na innej piłce o przekroju 8000 mil. Celem jest uderzyć tę małą, a nie tęAforyzmy na temat golfa dużą.
John Cunningham

Golf to popsuty spacer.
Mark Twain

Handicap. Alokacja uderzeń na jednym lub więcej dołkach pozwalająca dwóm golfistom o różnych umiejętnościach grać tak samo beznadziejnie na polu.
Henry Beard i Roy Mckie

Golf jest grą, w której krzyczysz Fore, uderzasz sześć, a zapisujesz pięć.
Paul Harvey

Podczas US Open. Osobą, której się najbardziej obawiam podczas dwóch ostatnich rund jestem ja sam.
Tom Watson

Czytanie greenu jest jak czytanie kontraktu napisane małymi literami. Jeśli nie odczytasz go ze skrupulatnością możesz znaleźć się w kłopocie.
Claude Hamilton

Golf jest bardziej ekscytujący niż wyścigi, karty, spekulacje czy związki małżeńskie. W golfie nie ma marginesu na błędy: wygrywasz albo przegrywasz. Nie możesz się zabezpieczyć; nie możesz blefować; nie możesz powiedzieć stop. Dana jest Ci jedna szansa, a ty albo trafiasz albo nie. Nie ma nic bardziej surowego w życiu. I to właśnie ta ultra i ekstremalna ścisłość czyni golf tak wielce interesującym.
Arnold Haultain, 1908

Jeśli Twój caddie ucz Cię na tee, "uderz nisko w lewą stronę z małym draw", zignoruj go. Wszystko co masz zrobić na tee to nie uderzyć swego caddie'go.
Jim Murray

Shor, po skończeniu rundy z wynikiem 211: Co powinniennem dać caddie'mu? Gleason: Swoje kije.
Toots Shor i Jackie Gleason

"Miłą" rzeczą o książkach golfowych jest to, że przeważnie nawzajem się wykluczają. Jedna mówi, żebyś trzymał oczy na piłce, inna, żebyś tym się martwił. Osobiście uważam, że w tym tłumie, w którym gram, lepszym pomysłem jest trzymanie oczu na swoim partnerze.
Jim Murray

Oto sekret aby nie uderzyć w drzewo. Należy celować prosto w nie.
Michael Green

Zawsze rzucaj kije prosto przed siebie. Tym sposobem nie będziesz marnował energii aby po nie wrócić.
Timmy Bolt

Jeśli czwórka graczy depcze Ci po piętach, przepuść ich i przyspiesz.
Deane Beman

Aforyzmy na temat golfaHope: OK, co jest złego z moją grą?
Palmer: Jeśli mówisz o golfie, to nie jest Twoja gra.
Bob Hope i Arnold Palmer - NBC

Przynajmniej nie ma on żadnej możliwości oszukiwania w uderzeniach. Wystarczy, że odwrócisz się w kierunku fairway'u i policzysz rannych.
Bob Hope

Być wesołym na polu golfowym? A czy można sobie robić żarty z chorej na serce matki kolegi?
Phil Silvers

Mój cel na ten rok to po prostu znajdować fairway'e.
Lauri Peterson

Najprawdopodobniej ten jeleń na fairway'u widział Twoje poprzednie uderzenia i wie, że najbezpieczniejsze miejsce podczas Twojej gry to środek fairway'u.
Jackie Gleason do pisarza Miltona Gross

Najtrudniejsze uderzenie to żelazo z dziewięćdziesięciu metrów od greenu, gdy piłka musi być zagrana nad dębem, odbija się od niego i wpada do piasku, gdzie odbija się od kamienia, wpada na green i wtacza się do dołka. To uderzenie jest tak trudne, że ja sam wykonałem je raz w życiu.
Zeppo Marx

Knot. Uderzenie, w którym główka kija uderza najpierw ziemię za piłką powodując jej toczenie metr lub dwa. Szerzej używanym określeniem na ten rodzaj uderzenia jest : zamach próbny.
Henry Beard i Roy Mckie

Wiem, że jestem coraz lepszy w golfie, ponieważ trafiam coraz mniej widzów.
Gerald R. Ford

Trener powie Ci jakiej giętkości potrzebujesz w szafcie kija golfowego. Czym bardziej kij giętki tym więcej musisz użyć siły aby go połamać na kolanie.
Stephen Baker

Istnieją trzy sposoby nauki gry w golfa: poprzez lekcje co jest najbardziej nużącę; poprzez naśladowanie co jest najbardziej złudne; oraz poprzez własne doświadczenia co jest najbardziej gorzkie.
Robert Browning

Kiedy jego piłka wpada w trudne położenie, wtedy zdaje się być najbrdziej zrelaksowanym. Myślę, że to z powodu doświadczenia jakie z tym ma.
Dove Christofer - caddie Jacka Lemmona

Osiemnaście wspólnie zagranych dołków powie Ci więcej o Twoim koledze niż dziewiętnaście lat spędzonych z nim w jednym pokoju.
Hole in one. Zdarzenie, w którym piłka po uderzeniu z tee wpada do dołka jednym uderzeniem zagrana przez samotnie grającego golfistę.
Henry Beard i Roy Mckie

To nadal jest sportowe zachowanie gdy nie podnosimy zagubionej piłki, kiedy jeszcze się toczy.
Mark Twain

Golf czyni różne dziwne rzeczy ludziom. Ze szczerych ludzi czyni kłamców, pozbawia innych altruizmu, odważnych czyni tchórzami i ośmiesza każdego.
Milton Gross

Golf jest jak romans. Jeśli nie traktujesz go poważnie - nie jest zabawny. Jeśli potraktujesz go serio - złamie Ci serce.
Arnold Daly

Jeśli obserwujesz grę, to jest zabawa. Jeśli grasz w golfa, to rekreacja. Jeśli na nim pracujesz, to wtedy jest to golf.
Bob Hope

Prawdziwi golfiści idą do pracy aby się zrelaksować.Aforyzmy na temat golfa
George Dillon

Za każdym razem kiedy ogarnia Cię pragnienie golfa, zamiast niego poświęć 18 minut i uderzaj głową w twardy mur. To gwarantowany sposób na odwzorowanie fizycznych i emocjonalnych reakcji, na które jesteś narażony podczas gry. Jeśli osiemnaście minut nie wystarcza, poświęć na to 27 lub 36 minut, ilekolwiek wystarczy.
Mark Oman

Co to jest fairway? Jest to obszar pomiędzy tee a dołkiem z krótko ściętą trawą oddzielający dwie grupy graczy poszukujących piłek w krzakach.

Tagi: golf, sport
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)