"Zanim odejdą wody" już na DVD!

Todd Phillips, mistrz niepoprawnego humoru, autor kultowych komedii „Kac Vegas” i „Road Trip” powraca nową produkcją „Zanim odejdą wody”.

Todd Phillips, mistrz niepoprawnego humoru, autor kultowych komedii „Kac Vegas” i „Road Trip” powraca nową produkcją „Zanim odejdą wody”. Film, w którym główne role zagrali nominowany dwukrotnie do Oscara® Robert Downey Jr. i zdobywca MTV Movie Award - Zach Galifianakis, ukaże się na Blu-ray i DVD w ofercie Galapagos Films. Premiera już 11 marca 2011!

Peter Highman (Robert Downey Jr.) nie zdawał sobie sprawy z tego jak spokojne ma życie, do czasu gdy na jego drodze stanął Ethan Tremblay (Zach Galifianakis). Ich spotkanie stało się dla obu mężczyzn początkiem wielkiej przygody i... serii katastrof.

Peter wraca z Atlanty do Los Angeles, gdzie za pięć dni ma przyjść na świat jego pierwsze dziecko. Mężczyzna, oczywiście, chce być obecny przy porodzie i wydaje się, że nic temu nie przeszkodzi. Niestety, przypadkowe spotkanie z Ethanem sprawia, że Peter zostaje wzięty przez ochronę samolotu za terrorystę, postrzelony gumową amunicją, a jego nazwisko trafia na listę osób z zakazem korzystania z transportu lotniczego. Zrozpaczony daje się namówić Tremblayowi na wspólną podróż autostopem. Ethan zapewnia go, że 5 dni to aż nad to by dojechać z Atlanty do Los Angeles. Wspólna podróż okazuje się jednak wyprawą, podczas której zniszczonych zostanie wiele samochodów i wiele przyjaźni, a Peter nie raz straci zimną krew.

Galapagos Films przedstawia szaloną komedię „Zanim odejdą wody”. Jej autorem jest mistrz slapstickowego humoru Todd Phillips, który na swoim koncie ma tak głośne produkcje jak uhonorowane Złotym Globem „Kac Vegas”, nominowanego do People’s Choice Award „Starsky’ego i Hutcha” oraz kultowe „Road Trip”.

W rolach głównych w „Zanim odejdą wody” wystąpili dwukrotnie nominowany do Oscara® Robert Downey Jr. (znakomity odtwórca głównej roli w filmie „Sherlock Holmes”) oraz znany polskim widzom z „Kac Vegas” oraz serialu „Znudzony na śmierć” (tytuły dostępne w ofercie DVD Galapagos Films) Zach Galifianakis. Obok nich w obsadzie komedii znaleźli się: zdobywca Oscara® Jamie Foxx („Ray”), nominowana do Oscara® Juliette Lewis („Przylądek strachu”, „Urodzeni mordercy”), znana z „Mission: Impossible 3” Michelle Monaghan oraz RZA - współzałożyciel legendarnej formacji hip hopowej Wu-Tang Clan.

W tej opowieści są prawdziwe emocje i prawdziwe problemy, a Robert i Zach fenomenalnie uporali się z zadaniem oddania zarówno humoru, jak i emocji – mówi Scott Budnick, producent wykonawczy komedii „Zanim odejdą wody”.

Zdaniem twórców najnowszy film Todd’a Phillipsa jest opowieścią o dojrzewaniu. − Peter czuje się komfortowo, kiedy sprawuje kontrolę. A wszystko, co dzieje się w tym filmie, łączy się z utratą kontroli. Chcieliśmy umieścić go w sytuacji, w której musi przemierzyć kraj w towarzystwie kogoś, kto sam jest praktycznie dzieckiem – mówią scenarzyści i pomysłodawcy fabuły Alan R. Cohen i Alan Freeland.

Podobnego zdania jest producentka wykonawcza Susan Downey. – Czytając ten scenariusz, byłam wzruszona. Jest bardzo zabawny, a przy tym bardzo ludzki. Komedie powinny się na tym opierać, podobnie jak dramaty powinny mieć w sobie szczyptę humoru. W „Zanim odejdą wody” poprzez znajomość z Ethanem, Peter odkrywa swoją ludzką stronę i przygotowuje się na narodziny własnego dziecka. Staje się mężczyzną, zanim zostaje ojcem – tłumaczy Susan Downey.

Twórcy są zgodni, że największym atutem komedii jest wyjątkowy duet odtwórców głównych ról Roberta Downeya Jr oraz Zacha Galifianakisa, którzy – za pozwoleniem reżysera – improwizowali na planie dodając do scenariusza wiele własnych pomysłów. − Nasz plan żył, tak samo jak człowiek, i przez cały czas się rozwijał – wspomina Robert Downey Jr.

Kręcąc „Zanim odejdą wody” filmowcy – podobnie jak Peter  i Ethan – przebyli pół Ameryki realizując zdjęcia w Atlancie, Dallas, Nowym Meksyku, Las Vegas, Santa Fe i Kalifornii.

Na ekrany polskich i amerykańskich kin komedia „Zanim odejdą wody” weszła 5 listopada 2010 roku w pierwszy weekend zarabiając ponad 32 miliony dolarów. W sumie wpływy ze sprzedaży biletów na film, którego produkcja kosztowała 65 milionów dolarów, wyniosły ponad 200 milionów dolarów.

WYDANIE BLU-RAY DVD

Wydanie Blu-ray i DVD filmu „Zanim odejdą wody” zadebiutuje w sklepach 11 marca.
Na płytach nie zabraknie wyjątkowych dodatków specjalnych:

Wydanie DVD

  • gagi z planu

Wydanie Blu-ray

  • Ethan Tremblay w scenie "Dwóch i pół"
  • sceny niewykorzystane
  • "Zanim odejdą wody": Akcja - Kompilacja komediowych wpadek z filmu
  • "Zanim odejdą wody: zbyt wiele pytań" - Co czyni Ethana najbardziej nieznośnym gościem, z którym można utknąć w jednym samochodzie?
  • gagi z planu
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)