Wytańczyć marzenia

Antonio Banderas wciela się w rolę światowej sławy mistrza tańca – Pierre’a Dulaine’a. To film, który porusza zmysły.
/ 01.12.2006 13:39
„Wytańczyć marzenia” to film, który porusza zmysły i ukazuje, jak fascynujący może być taniec. Historia oparta jest na autentycznych wydarzeniach z życia słynnego tancerza, Pierre’a Dulaine’a i ubarwiona świetną muzyką. W roli głównej wystąpił Antonio Banderas, znany widzom z kultowego „Desperado”, komedii „Maska Zorro” oraz musicalu „Evita”, gdzie zagrał u boku Madonny.

Światowej sławy tancerz baletowy Pierre Dulaine po zakończeniu swej kariery scenicznej, postanowił trenować młodych ludzi w publicznej szkole tańca towarzyskiego w Nowym Jorku. Z początku jego klasyczne podejście do sztuki tanecznej ścierało się z tym, jakiego oczekiwali jego uczniowie. Z biegiem czasu mistrz i jego podopieczni stworzyli zupełnie nowy styl.

W rolę dyrektorki szkoły wcieliła się Alfre Woodart, znana z serialu „Gotowe na wszystko”. Obraz wyreżyserowała pełna pasji i wrażliwości artystycznej Liz Friedlander. Do sukcesu filmu przyczyniła się również autorka scenariusza Dianne Houston, która zdobyła uznanie krytyki i widzów reżyserując głośny serial „Nowojorscy gliniarze”.

Aby opanować prawidłowe ruchy młodzi członkowie obsady pracowali z prawdziwym Pierrem Dulainem. Mocną stroną filmu jest ścieżka dźwiękowa, zawierająca utwory klasyczne, stworzone m. in. przez samego Gershwina, Gustavo Riverę oraz współczesne hiphopowe brzmienia.

„Wytańczyć marzenia”, reż. Liz Friedlander, Warner Home Video, Film będzie dostępny na DVD już od 5 grudnia!