„Wszystko, co kocham”

Młodość, miłość, wolność, bunt i muzyka – jest czas, gdy wszystko zdarza się po raz pierwszy a miłość ma smak oranżady!
/ 15.01.2010 11:09
Ogromną siłą filmu są aktorzy – młodzi, piękni, zdolni: Mateusz Kościukiewicz, Jakub Gierszał, Mateusz Banasiuk, Igor Obłoza oraz Olga Frycz. Towarzyszą im uznane gwiazdy: Andrzej Chyra, Anna Radwan, Katarzyna Herman, Marek Kalita. Autorem poruszających zdjęć jest Michał Englert. Muzykę, która w filmie staje się manifestem wolności i młodości skomponował Daniel Bloom.

Film został nagrodzony Złotym Klakierem na 34. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (wyróżnienie dla najdłużej oklaskiwanego filmu w konkursie głównym).

Piękna wiosna 1981 roku w Polsce. W nadmorskim miasteczku 18-letni Janek, syn oficera marynarki wojennej, zakłada zespół punkrockowy, by głośno krzyczeć o rzeczach dla niego najważniejszych. Jego życie wypełnia muzyka i pierwsza wielka miłość - Basia, nic jednak nie jest trwałe. "Solidarność" walczy o wolność i demokrację, w kraju narasta napięcie. Komuniści potajemnie szykują stan wojenny. Bunt młodości w czasie politycznej zawieruchy może stać się zarzewiem tragedii. Gwałtowny konflikt z komisarzem stanu wojennego i śmierć bliskiej osoby zmienią w świecie Janka wszystko.W filmie występują:
Mateusz Kościukiewicz jako Janek
Andrzej Chyra jako ojciec Janka
Katarzyna Herman jako Sokołowska
Elżbieta Karkoszka jako Babcia Janka
Brygida Turowska-Szymczak jako Matka Basi
Halina Skoczyńska jako Nauczycielka fortepianu
Grzegorz Gzyl jako Ojciec Basi
Łukasz Krzemiński jako Żołnierz
Maciej Nawrocki jako Żołnierz
Marian Jaskulski Portier
Dariusz Siastacz Oficer
Bogdan Smagacki Ksiądz

„Wszystko, co kocham”, Reżyseria: Jacek Borcuch, Scenariusz: Jacek Borcuch, Czas trwania: 95 dystrybucja: ITI CInema