Więzy krwi - zwiastun i opis premiery filmowej 2014

Mroczny i tajemniczy, zachwycił widzów na festiwalu w Cannes. Zobacz zwiastun "Więzów krwi"
/ 27.07.2014 13:23
„Zapomnijcie o ‘American Hustle’, nadciągają ‘Więzy krwi’”– tak o najnowszym filmie z Milą Kunis, Clive’em Owenem i Marion Cotillard pisze Robert Ziębiński z portalu kulturalnego Dzikabanda.pl.

Canet przenosi nas do świata, któremu rytm nadawała muzyka rockowa i funk, rodzina (nawet dysfunkcyjna) była świętością, a mali i wielcy gangsterzy kierowali się w swoim przestępczym życiu honorowym kodeksem. Dziś tego świata już nie ma.

- dodaje.  „Więzy krwi” wejdą do kin 18 lipca, tymczasem już teraz widzowie mogą obejrzeć polski zwiastun filmu.

Mroczny film sensacyjny, który zachwycił na festiwalu w Cannes, przywodzi na myśl także takie tytuły jak „Infiltracja” czy „Drive”. W filmie pojawiają się pytania: gdzie zaczyna się bezprawie, a kończy sprawiedliwość, czy warto przekroczyć granicę dla kobiety, którą się kocha, czy można złamać dla niej wszystkie zasady? 
„Więzy krwi” to „list miłosny dedykowany latom 70-tym”, jego stylistyka pozwala przenieść się w czasie.

„Jestem wielbicielem Cassavetesa, Schatzberga, Lumeta, Peckinpaha. Pisząc scenariusz miałem już w głowie, specyficzny, surowy charakter filmu. Chciałem, żeby widz zanurzył się w atmosferze lat siedemdziesiątych, a nie oglądał rekonstrukcję tej epoki. Dlatego z całych sił walczyłem o to, żeby samochody wyglądały na ekranie na rozklekotane, a ulice były tak brudne, jak w tamtych czasach. I spędzałem długie godziny, żeby upewnić się, iż są odpowiednio zanieczyszczone, żeby uzyskać naturalistyczny efekt” – mówił reżyser, Guillaume Canet.


Akcja filmu zaczyna się kiedy Chris (Clive Owen) wychodzi z więzienia po odsiedzeniu wieloletniego wyroku. Czeka na niego Frank (Billy Crudup), młodszy brat, który jest dobrze zapowiadającym się gliniarzem. Frank, mimo wielu wątpliwości, daje bratu kolejną szansę, pomaga mu w znalezieniu pracy i w kontakcie z dziećmi i byłą żoną (Marion Cotillard). Kiedy Chris poznaje Natalie (Mila Kunis), pojawia się nadzieja na nowy początek. W tym czasie Frank zdobywa się na odwagę, aby ujawnić swój związek z Vanessą (Zoe Saldana), byłą dziewczyną zabójcy na usługach mafii. Choć braci zawsze wiele dzieliło, więzy krwi są dla nich najważniejsze. Do dnia, gdy będą musieli wystąpić przeciwko sobie.„Więzy krwi” w kinach od 18 lipca. Zobacz zwiastun filmu!
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)