"Wielki Mike: The Blind Side" już na DVD!

Powstały w oparciu o wyjątkowe wydarzenia film Wielki Mike: The Blind Side, za rolę w którym Sandra Bullock otrzymała w tym roku Oscara® dla najlepszej aktorki, już 4 czerwca ukaże się na DVD. Wydawcą i dystrybutorem obrazu jest Galapagos Films.
/ 09.06.2010 06:41

Powstały w oparciu o wyjątkowe wydarzenia film Wielki Mike: The Blind Side, za rolę w którym Sandra Bullock otrzymała w tym roku Oscara® dla najlepszej aktorki, 4 czerwca ukazał się na DVD. Wydawcą i dystrybutorem obrazu jest Galapagos Films.

Najlepsze historie pisze samo życie

Bohaterem filmu jest nastolatek Michael Oher (Quinton Aaron). Michael niewiele wie na temat rodziny, a na temat futbolu jeszcze mniej. To co zna dobrze to ulice, na których spędził swoją młodość... Leigh Ann Touhy (Sandra Bullock) nie zna jego świata, ale wie czym jest współczucie i poświęcenie. Kiedy się spotykają Michael znajduje kochający dom, Leigh Ann natomiast znajduje coś więcej: kochającego i oddanego syna i brata dla swoich dzieci. Prawdziwa historia przemiany Michaela w jednego z najbardziej znanych graczy amerykańskiego futbolu poruszy do łez nawet najwytrzymalszych widzów.

Przygarnięty przez rodzinę Leigh Ann ubogi chłopak z getta musi teraz stawić czoła zupełnie nowym problemom i wyzwaniom. Jego przybrana rodzina robi jednak wszystko, żeby nie czuł się gorszy. Kiedy Michael trafia na boisko początkowo nic nie wskazuje na fakt, że ma talent do futbolu. Dopiero kiedy poznaje Leigh Ann, która udziela mu nieocenionego wsparcia powoli wyrasta na gwiazdę...

Galapagos Films z dumą przedstawia wyjątkową, wzruszającą produkcję Wielki Mike: The Blind Side - opartą na faktach opowieść o jednym z najlepszych i najlepiej zarabiających gwiazd futbolu amerykańskiego.

"Wielki Mike: The Blind Side" (reż. John Lee Hancock)

"Wielki Mike: The Blind Side" (reż. John Lee Hancock)

Obraz na podstawie własnego scenariusza wyreżyserował John Lee Hancock - autor superprodukcji Alamo z 2004 roku. W postać Leigh Anne Tuohy wcieliła się ulubienica Ameryki i gwiazda licznych komedii romantycznych Sandra Bullock, której rola ta przyniosła pierwszego w karierze Oscara® dla najlepszej aktorki.

W obsadzie Wielkiego Mike'a: The Blind Side znaleźli się ponadto: Tim McGraw (Cztery gwiazdki), Quinton Aaron (serial Prawo i porządek), Lily Collins (serial 90210), nominowana do nagrody Emmy Catherine Dyer (Halloween II) oraz zdobywczyni Oscara® Kathy Bates (Misery).

Produkcja film pochłonęła 29 milionów dolarów, ale już w pierwszy weekend po premierze w samych tylko Stanach zarobił ponad 34 miliony dolarów - więcej niż jakikolwiek inny obraz z udziałem Sandry Bullock. Ciepło przyjęty przez widzów i krytyków film do dziś na całym świecie zarobił w samych tylko kinach już prawie 290 milionów dolarów stając się najbardziej dochodową produkcją sportową w historii amerykańskiego box office.

Obraz zdobył również wiele prestiżowych nagród. Obok Oscara® dla Sandry Bullock Wielki Mike: The Blind Side otrzymał również nominację do Nagrody Akademii w kategorii najlepszy film, cztery nominacje do prestiżowych nagród Image Awards (w tym dla najlepszego filmu) oraz nagrodę Gildii Aktorów Ekranowych za najlepszą rolę kobiecą (Sandra Bullock).

W Polsce film Wielki Mike: The Blind Side ukazuje się bezpośrednio na DVD z pominięciem dystrybucji kinowej. Wydawcą obrazu jest Galapagos Films.

O wydaniu DVD

Wielki Mike: The Blind Side na DVD zadebiutował 4 czerwca 2010 roku. W wydaniu znalazły się również dodatki specjalne:

  • Sceny niewykorzystane w filmie

Kupując DVD pomagasz dzieciom!

Złotówka ze sprzedaży każdego egzemplarza DVD Wielki Mike: The Blind Side zostanie przekazana na  fundusz stypendialny Fundacji Przyjaciółka dla dzieci z pieczy zastępczej. Dzięki zebranym funduszom najzdolniejsza młodzież, która uczy się w szkołach ponadgimnazjalnych i wychowuje w domu dziecka, rodzinnym domu dziecka czy rodzinie zastępczej, będzie miała szansę na spokojną naukę, bez troski o pieniądze na książki czy naukę języków obcych.

Redakcja poleca

REKLAMA