„Wielki Mike: The Blind Side”

"Wielki Mike: The Blind Side” fot. Galapagos Films
Oparta na faktach opowieść o jednym z najlepszych i najlepiej zarabiających gwiazd amerykańskiego futbolu. Film, który przyniósł Sandrze Bullock Oscara i Złoty Glob już 4 czerwca na DVD.
/ 14.06.2010 12:48
"Wielki Mike: The Blind Side” fot. Galapagos Films
Bohaterem filmu jest nastolatek Michael Oher (Quinton Aaron).  Michael niewiele wie na temat rodziny, a na temat futbolu jeszcze mniej. To, co zna dobrze to ulice, na których spędził swoją młodość..Leigh Ann Touhy (Sandra Bullock) nie zna jego świata, ale wie, czym jest współczucie i poświęcenie. Kiedy się spotykają Michael znajduje kochający dom, Leigh Ann natomiast znajduje coś więcej: kochającego i oddanego syna i brata dla swoich dzieci. Prawdziwa historia przemiany Michaela w jednego z najbardziej znanych graczy amerykańskiego futbolu poruszy do łez nawet najwytrzymalszych widzów..

Przygarnięty przez rodzinę Leigh Ann ubogi chłopak z getta musi teraz stawić czoła zupełnie nowym problemom i wyzwaniom. Jego przybrana rodzina robi jednak wszystko, żeby nie czuł się gorszy. Kiedy Michael trafia na boisko początkowo nic nie wskazuje na fakt, że ma talent do futbolu. Dopiero kiedy poznaje Leigh Ann, która udziela mu nieocenionego wsparcia powoli wyrasta na gwiazdę.

Obraz na podstawie własnego scenariusza wyreżyserował John Lee Hancock – autor superprodukcji „Alamo” z 2004 roku. W postać Leigh Anne Tuohy wcieliła się ulubienica Ameryki i gwiazda licznych komedii romantycznych Sandra Bullock, której rola ta przyniosła pierwszego w karierze Oscara® dla najlepszej aktorki.

W Polsce film „Wielki Mike: The Blind Side” ukazuje się bezpośrednio na DVD z pominięciem dystrybucji kinowej.

Wydanie DVD

„Wielki Mike: The Blind Side” na DVD zadebiutuje 4 czerwca 2010 roku. W wydaniu znajdą się również dodatki specjalne
•    Sceny niewykorzystane w filmie

UWAGA: Z każdego sprzedanego egzemplarza filmu „Wielki Mike: The Blind Side” zostanie przekazane 1 zł na Funudsz Stypendialny Fundacji Przyjaciółka. Ty również możesz pomóc i spełniać marzenia!


Zobacz zdjęcia z filmu:

„Wielki Mike: The Blind Side”, DVD, Dystrybucja DVD: Galapagos Films, Premiera DVD: 4 czerwca 2010

Redakcja poleca

REKLAMA