„Top Gun: Maverick” – ścieżka dźwiękowa z filmu już dostępna!

Top Gun: Maverick fot. Materiały prasowe
„Top Gun: Maverick”: film już w kinach, a w sklepach i serwisach cyfrowych dostępna jest ścieżka dźwiękowa z dzieła, które zbiera rewelacyjne recenzje oraz reakcje widzów.
Redaktorki Polki.pl / 03.06.2022 16:38
Top Gun: Maverick fot. Materiały prasowe

Na ten sequel musieliśmy czekać ponad 35 lat, ale warto było. „Top Gun: Maverick” jest nie tylko rewelacyjnym filmem, ale także – w opinii wielu krytyków i widzów, którzy mieli już okazję obejrzeć dzieło – przebija pierwszą część!

„Top Gun” z 1986 pokochano nie tylko za zapierające dech w piersi sceny powietrznych akrobacji czy pełnego zawadiackiego wdzięku Toma Cruise’a, ale również za ścieżkę dźwiękową. Kompozycje z tamtego soundtracku, jak również piosenki stworzone specjalnie na potrzeby filmu, biły wszelkie rekordy popularności. „Top Gun: Maverick” również może poszczycić się muzycznymi perełkami.

Jedną z nich jest pierwszy singiel promujący cały soundtrack, czyli epickie „Hold My Hand” Lady Gagi. Artystka wyprodukowała utwór wspólnie z BloodPop© i Benjaminem Rice’em. Magazyn „Vanity Fair” z miejsca ogłosił, że piosenka daje Lady Gadze czołowe miejsce w wyścigu po Oscara.

Top Gun: Maverickfot. materiały prasowe

Kolejną zapowiedzią albumu z muzyką z „Top Gun: Maverick” jest przepełnione radością „I Ain’t Worried” OneRepublic. Utwór wyprodukowali Ryan Tedder, Brent Kutzle, Simon Oscroft i Tyler Spry. OneRepublic wykona piosenkę w dniu premiery filmu i ścieźki dźwiękowej w programie „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon”.

Połączenie klasyków z pierwszej części, nowych piosenek i utworów skomponowanych na ścieżkę dźwiękową sprawia, że „Top Gun: Maverick” odzwierciedla przeszłość, teraźniejszość i przyszłość jednocześnie. Wielbiciele filmu z 1986 będą zachwyceni ponowną obecnością „Danger Zone” Kenny’ego Logginsa czy nową wersją „Great Balls of Fire” – tym razem w wykonaniu Milesa Tellera, który w nowym filmie wciela się w rolę syna Goose’a. Na album trafiły nowe kompozycje Lorne’a Balfe’a, Harolda Faltermeyera i Lady Gagi oraz Hansa Zimmera.

Top Gun: Maverickfot. materiały prasowe

Producent Jerry Bruckheimer przyznaje: – Album kontynuuje muzyczne dziedzictwo rozpoczęte przez „Top Gun” w 1986 roku. Jesteśmy niezmiernie podekscytowani, że Lady Gaga i OneRepublic użyczyli swoich kreatywnych sił, by nadać temu kultowemu, uwielbianemu soundtrackowi nowoczesnego wymiaru.

„Hold My Hand” przewija się przez cały film. To także powrót Lady Gagi do komponowania muzyki filmowej. W 2018 roku artystka odniosła olbrzymi sukces za sprawą piosenek do kinowego przeboju „Narodziny gwiazdy”. Soundtrack ten zapewnił gwieździe Oscara, cztery Grammy, nagrodę BAFTA, Złoty Glob i Critics’ Choice Award.

„Top Gun: Maverick” – ścieżka dźwiękowa:

 1. Main Titles (You’ve Been Called Back to Top Gun)
 2. Danger Zone by Kenny Loggins
 3. Darkstar
 4. Great Balls of Fire (Live) by Miles Teller
 5. You’re Where You Belong / Give ‘Em Hell
 6. I Ain’t Worried by OneRepublic
 7. Dagger One is Hit / Time to Let Go
 8. Tally Two / What’s the Plan / F-14
 9. The Man, the Legend / Touchdown
 10. Penny Returns – Interlude
 11. Hold My Hand by Lady Gaga
 12. Top Gun Anthem

Top Gun: Maverickfot. materiały prasowe

Tagi: film, kino

Redakcja poleca

REKLAMA