Sylwester w pojedynkę? Te filmy podniosą cię na duchu i rozbawią do łez

Ten rok jest absolutnie wyjątkowy i może zdarzyć się tak, że wiele osób sylwestra spędzi samotnie. Przygotowałyśmy listę najciekawszych filmów, które urozmaicą ten wieczór.
Urszula Wilczkowska / 04.12.2020 15:23

Rok 2020 był wyjątkowo przewrotny. Pandemia sprawiła, że coraz częściej wieczory spędzamy samotnie lub jedynie w gronie najbliższej rodziny. Jeśli i twój wieczór sylwestrowy będzie do takich należał - ze względu na osobistą decyzję lub kwarantannę - głowa do góry! Przygotowałyśmy listę filmów, które poprawią ci humor w ostatni dzień roku.

Filmy na samotnego sylwestra

„Dziennik Bridget Jones” nigdy nie zawodzi jako filmowy poprawiacz humoru. Losy roztrzepanej Brytyjki, do której porównać się może każda z nas, już od 19 lat podbijają serca kobiet... i nie tylko. Teraz możesz zrobić sobie prawdziwy maraton z Bridget. Ostrzegamy, że lepiej przygotować sobie dużo chusteczek - i na łzy wzruszenia, i na te wywołane gromkim śmiechem.

Nie dość ci romantycznych komedii? Do swojej listy dodaj także „Kocha, lubi, szanuje” z 2011 roku. Warto go obejrzeć nie tyko ze względu na Ryana Goslinga (chociaż trzeba przyznać, że jego rola jest bardzo ważnym punktem tej produkcji), ale przede wszystkim też na wspaniałe aktorki - Emmę Stone i Julianne Moore.

Potrzebujesz wyjątkowej dawki optymizmu, ale nie chcesz, by zabrakło przy niej nutki wzruszenia i niepewności? „Poradnik pozytywnego myślenia” jest filmem dla ciebie. Jeśli jeszcze go nie oglądałaś, nie zdradzamy wiele. Możesz jednak nam wierzyć, że wspaniałe role Jackie Weaver, Roberta De Niro, Jennifer Lawrence i Bradleya Coopera są warte każdej minuty filmu.

Miłośniczkom romansów, przy których można uronić niejedną łzę, z pewnością w sylwestrowy wieczór spodoba się „Czekolada” z 2000 roku. Film o dwóch kobietach, które próbują rozpocząć nowe życie jako cukierniczki może rozbudzić apetyt nie tylko na słodycze. W rolach głównych występują tam Juliette Binoche oraz Johnny Depp.

Wszystkie kochamy „To właśnie miłość”, ale po świętach chętniej sięgamy po inną produkcję tego samego reżysera - „Czas na miłość”. Wspaniała fabuła, piękne zdjęcia i jeszcze piękniejsze widoki z Kornwalii, a to wszystko okraszona odrobiną magii. Czy można chcieć czegoś więcej od filmu na samotny wieczór?

Jakie jeszcze filmy warto zaplanować na samotnego sylwestra? Koniecznie zobacz w naszym wideo!

To też może cię zainteresować:
Klimatyczne filmy na mroźny wieczór. Te filmy warto sobie odświeżyć!
Inspirujące filmy o muzykach, które wciągną cię i zmotywują
Kultowe polskie filmy z lat 90. - czy znasz je wszystkie?

Tagi: sylwester