Styczniowe nowości dystrybutora Kino Świat

Zapraszamy do zapoznania się ze styczniowymi nowościami dystrybutora Kino Świat.
/ 05.01.2011 06:00

Zapraszamy do zapoznania się ze styczniowymi nowościami dystrybutora Kino Świat.

WYSPA ZAGINIONYCH /Hierro/

Reżyseria: GABE IBÀNEZ
Występują: ELENA ANAYA, MAR SODUPE, BEA SEGURA, ANDRÉS HERRERA, MIRIAM CORREA
Produkcja: Hiszpania 2009
Gatunek: thriller

Wyspa zaginionych to doskonale nakręcony, trzymający w napięciu film twórców Sierocińca i Labiryntu Fauna, ze skomplikowaną zagadką, której rozwiązanie jest niejednoznaczne.

Hierro (żelazo) to zapomniana przez Boga i ludzi wysepka, najbardziej wysunięta na południe część Europy. W jej kierunku wypływa Maria (Elena Anaya) wraz z pięcioletnim synem Diego. Kobieta chce odpocząć w rajskiej scenerii od zgiełku miejskiego życia i poświęcić trochę czasu dziecku. Szykują się fantastyczne wakacje... Jednak na promie chłopiec znika. Po żmudnych i nieudanych poszukiwaniach, Maria opuszcza wyspę, by po jakimś czasie znów tam powrócić. Policja wzywa ją, by zidentyfikowała ciało zaginionego syna. Maria nie rozpoznaje w nim swojego dziecka. Czekając na wyniki testu DNA, dowiaduje się, że w tym samym czasie, gdy rozpoczęły się feralne wakacje, na wyspie zaginął chłopiec. Nie wierząc policji i mieszkańcom wyspy kobieta rozpoczyna własne śledztwo. Dokąd ją to zaprowadzi?

„Profesjonalna produkcja, która na każdym kroku sugeruje, że o Gabe Ibaneza upomni się wkrótce Hollywood” Rob Nelson, Variety

Napisy: polskie
Język: hiszpański, polski /lektor/
Obraz: 16:9 anamorficzny
Dźwięk: DD 5.1
Czas: 85 min
Dodatki: zwiastun filmu

NIE OGLADAJ SIĘ /Ne te retourne pas/

Reżyseria: MARINA DE VAN
Występują: SOPHIE MARCEAU, MONICA BELLUCCI
Produkcja: Francja 2009
Gatunek: thriller

Monica Bellucci i Sophie Marceau: od dawna w jednym filmie nie spotkały się dwie równie piękne kobiety. Wspaniała obsada połączona z zagadkową historią.

Pisarka Jeanne (Sophie Marceau), przykładna żona, matka dwójki dzieci, jest pochłonięta swoją najnowszą powieścią. Niespodziewanie wokół niej zaczyna zmieniać się rzeczywistość... Najpierw ulegają niemal niezauważalnej zmianie drobne detale, potem jej ciało. Zaniepokojona, szuka wsparcia wśród bliskich. Jednak nikt z otoczenia Jeanne nie potwierdza tych zmian. Rodzina jest przekonana, że jej obsesja bierze się ze stresu, przepracowania i pisarskiej fantazji. Jeanne niemal wierzy, że mają rację. Aż do dnia, w którym wśród szpargałów swojej matki odkrywa zdjęcie. Ono naprowadza ją na ślad pewnej Włoszki. Od tej chwili nic już nie jest oczywiste. Odmieniona Jeanne odkrywa tajemniczą przeszłość i sekrety swojej tożsamości.

Napisy: polskie
Język: francuski, polski /lektor/
Obraz: 16:9 anamorficzny
Dźwięk: DD 5.1
Czas: 106 min

CÉLINE

Reżyseria: JEFF WOOLNOUGH
Występują: CHRISTINE GHAWI, JODELLE FERLAND, ENRICO COLANTONI, LOUISE PITRE
Produkcja: Kanada 2007
Gatunek: obyczaj/biograficzny/muzyczny

Film fabularny o życiu, karierze i drodze do sławy Céline Dion, jednej z najwybitniejszych wokalistek ostatnich lat.

Jej wielki talent ujawnił się gdy miała 12 lat. Jako pierwszy odkrył ją menedżer, a w przyszłości mąż - Rene Angelil.

Droga na szczyt Céline Dion rozpoczęła się wraz z wygraniem międzynarodowego festiwalu Eurowizji. Karierę w USA zapoczątkowała piosenka do filmu studia Disneya „Piękna i Bestia”. Największy sukces i sławę przyniósł jej utwór „My Heart Will Go On” z filmu „Titanic”. Dzięki niemu Céline zdobyła niemal wszystkie najważniejsze nagrody muzyczne i filmowe, w tym Oscara, nagrody Grammy, Billboard Music Awards i wiele innych.
I choć odniosła sukces jej życie nie było usłane różami. Film będący nieautoryzowana biografią wielkiej divy pop odsłania tajemnice, które dotąd skrywane były za zasłoną milczenia.

Napisy: polskie
Język: angielski, polski /lektor/
Obraz: 16:9 anamorficzny
Dźwięk: DD 5.1
Czas: 90 min

ZAGADKA PRZEZNACZENIA /City of Your Final Destination/

Reżyseria: JAMES IVORY
Występują: ANTHONY HOPKINS, LAURA LINNEY, CHARLOTTE GAINSBOURG,
     ALEXANDRA MARIA LARA, NORMA ALEANDRO, HIROYUKI SANADA,
     OMAR METWALLY
Produkcja: USA 2007
Gatunek: dramat

„Zagadka przeznaczenia” to najnowszy film Jamesa Ivorego, znakomitego reżysera, laureata ponad 40 nagród filmowych i nominacji (3 nominacje do Oscara, 6 nominacji do Złotej Palmy w Cannes), twórcy takich filmów jak: „Okruchy dnia”, „Powrót do Howards End” czy „Pokój z widokiem”.

28-letni doktorant z Uniwersytetu w Kolorado - Omar Razagli (Omar Metwally), zyskuje prawa do napisania biografii nieżyjącego pisarza, Julesa Guanda. Publikacja pracy wiąże się jednak z uzyskaniem autoryzacji od najbliższej rodziny twórcy - brata pisarza (Anthony Hopkins), wdowy po nim (Laura Linney ) oraz jego kochanki (Charlotte Gainsbourg). Wizyta w rodzinnych stronach bohatera biografii zaskakuje zarówno Omara jak i jego gospodarzy. Intrygi, dziwactwa, rodzinne relacje i tajemnica, jaka zdaje się spowijać najbliższych pisarza burzą dotychczasowy spokój młodego autora…

Napisy: polskie
Język: angielski, polski /lektor/
Obraz: 16:9 anamorficzny
Dźwięk: DD 5.1
Czas: 113 min

ŚWIĘTY INTERES

Reżyseria: MACIEJ WOJTYSZKO
Występują: PIOTR ADAMCZYK, ADAM WORONOWICZ, TOMASZ MIĘDZIK,
     DOROTA LANDOWSKA, PATRYCJA KAZADI
Produkcja: Polska 2010
Gatunek: komedia

„Wszyscy święci” polskiego kina wreszcie grzeszą... humorem! Adam Woronowicz i Piotr Adamczyk bawią do łez w Świętym interesie Macieja Wojtyszki, nawiązującym do najlepszych tradycji gatunku komedii prowincjonalnej spod znaku Samych swoich, Nie ma mocnych i serii U Pana Boga...

Święty interes to komediowa opowieść o dwóch braciach (Piotr Adamczyk i Adam Woronowicz), którzy wracają do rodzinnej wsi na pogrzeb dawno niewidzianego ojca. Okazuje się, że w spadku odziedziczyli jedynie rozpadającą się stodołę wraz ze starą, rozklekotaną Warszawą M-20. Losy samochodu budzą ogromne zainteresowanie mieszkańców wsi, gdyż wieść gminna niesie, że w przeszłości należał on do biskupa Karola Wojtyły. Przekonani o cudownej, uzdrawiającej mocy pojazdu, ludzie chcą odkupić auto od spadkobierców. Ci zaś mają nadzieję, że sprzedaż pojazdu pozwoli im wydobyć się z finansowych tarapatów.

Napisy: angielskie
Język: polski
Obraz: 16:9 anamorficzny
Dźwięk: DD 5.1

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)