Serial Olive Kitteridge już na DVD!

25.02.2015 06:16

Zrealizowany przez telewizję HBO czteroodcinkowy miniserial „Olive Kitteridge” z Frances McDormand był jedną z najczęściej dyskutowanych telewizyjnych produkcji roku. Nominowana do 3 Złotych Globów i nagrodzona na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji ekranizacja powieści uhonorowanej nagrodą Pulitzera jest już dostępna na DVD.

Fabuła serialu „Olive Kitteridge”

Akcja serialu toczy się w niewielkim, ale uroczym miasteczku Crosby w stanie Maine. Tytułowa Olive Kitteridge (Frances McDormand) jest zasadniczą i bezczelną nauczycielką matematyki w lokalnej szkole średniej. Na pozór bezkompromisowa i cyniczna ma poważne problemy w nawiązywaniu przyjacielskich relacji z kimkolwiek, ale w rzeczywistości jest osobą dobrą, choć sztywno trzymającą się surowych zasad moralnych. Te nie przeszkadzają jej jednak w tym by skrycie podkochiwać się w koledze z pracy, ekscentrycznym nauczycielu literatury Jimie O’Caseyu (Peter Mullan).
Jej mąż Henry (Richard Jenkins) prowadzi miejscową aptekę, życzliwością i uczynnością zjednując sobie sympatię praktycznie wszystkich mieszkańców Crosby. Mimo że bardzo kocha swoją żonę, niekiedy ma dość jej trudnego charakteru i z zainteresowaniem spogląda na swoją młodą pracownicę Denise (Zoe Kazan).
Olive i Henry wspólnie wychowują syna Christophera. Kiedy go poznajemy ma zaledwie 13 lat (Devin Druid) i sprawia swoim rodzicom sporo kłopotów. Ostatecznie wyrasta jednak na szanowanego pediatrę (John Gallagher Jr.) choć życiowe wybory, jakich dokonuje, nie do końca podobają się jego matce.
Akcja serialu „Olive Kitteridge” obejmuje okres 25 lat, opowiadając o mniejszych i większych problemach dotykających rodzinę Kitteridge’ów i odsłaniając tajemnice oraz skrywane związki, a także przestępstwa i dramaty małej społeczności.

Zobacz też:

Materiały prasowe - Galapagos Films
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)