Jak ona to robi? fot. Kino Świat

Sarah Jessica Parker w filmie "Jak ona to robi?"

Sarah Jessica Parker, najsłynniejszej singielki świata - powraca na ekrany kin, aby udowodnić milionom kobiet, że seks to tylko jedna z wielu atrakcji w wielkim mieście.
/ 02.12.2011 16:47
Jak ona to robi? fot. Kino Świat
W długo oczekiwanej adaptacji światowego bestselleru Allison Pearson, gwiazda „Seksu w wielkim mieście” wciela się w ambitną menadżer Kate Reddy, która budzi podziw przyjaciół i kolegów z pracy, sprawnie godząc bogate życie rodzinne z zawrotną karierą w biznesie. Gdy los zetknie ją z uwodzicielskim Jackiem Abelhammerem (Pierce Brosnan), Kate przyjdzie zmierzyć się z pokusą wielkich pieniędzy i jeszcze większych namiętności, kosztem szczęścia u boku dobrodusznego męża (nominowany do Oscara za rolę w „Lepiej być nie może” Greg Kinnear).

Ekranizację jednej z najbardziej poczytnych powieści ostatniej dekady wyreżyserował Douglas McGrath, nominowany do Oscara autor scenariusza „Strzałów na Broadwayu” Woody’ego Allena. Miłosne perypetie największych gwiazd Hollywood ukazuje operator Stuart Dryburgh – laureat Złotej Żaby festiwalu Camerimage za zdjęcia do „Fortepianu” Jane Campion.

O filmie:
Poznajcie Kate Reddy (Sarah Jessica Parker) – to żona, matka, kobieta sukcesu, a przede wszystkim utalentowana żonglerka. Życie Kate jest naprawdę wspaniałe
i bardzo intensywne. Ma cudownego męża, Richarda (Greg Kinnear), architekta, który właśnie zaczął pracować na własną rękę. Ma dwójkę uroczych dzieci: sześcioletnią Emily (Emma Rayne Lyle) i Bena (Theodore and Julius Goldberg), malucha, który po każdym upadku wstaje i niezmordowanie prze naprzód.
I jeszcze pracę menadżera do spraw funduszy inwestycyjnych w bostońskiej filii wielkiej firmy finansowej z Nowego Jorku, którą uwielbia. Mimo, że Kate spędza dużo czasu w pracy, w edukację swojej córki oraz w jej zajęcia pozaszkolne angażuje się nie mniej, niż niepracujące matki. Przyjaciele, znajomi z pracy i krewni zawsze mówią to samo na temat jej niezwykłych umiejętności godzenia tak wielu obowiązków: „Nie wiem, jak ty to robisz.”

Na to stwierdzenie Kate zawsze reaguje grzecznym uśmiechem, a jej najlepsza przyjaciółka i koleżanka z pracy, Allison (Christina Hendricks), która też jest matką, za każdym razem cmoka z przekąsem i unosi brew. Faktem jest, że Kate nie pamięta, kiedy ostatni raz przespała całą noc, a jej lista rzeczy do zrobienia nieustannie się rozrasta. Czasami pojawia się w pracy przystrojona w resztki ze śniadania swoich dzieci, ku przerażeniu drugiej koleżanki, Momo (Olivia Munn) – pracoholiczki z alergią na dzieci, która pomaga Kate zachować w tajemnicy przed pozostałymi współpracownikami detale z rodzinnego życia. Potrawy na kolację we dwoje z Richardem dojrzewają w mikrofalówce, a domowe ciasto dla Emily do szkoły jest wypiekane w pobliskim sklepie? Cóż, to kwestia potrzeby chwili, siły wyższej lub jak kto woli, poczucia winy Kate – prawdziwej matki wynalazków.

Po latach ciężkiej i sumiennej pracy, Kate jest wreszcie bliska sukcesu zawodowego, gdy jej nowy projekt funduszu inwestycyjnego zyskuje uznanie ważnej persony z nowojorskiego dowództwa firmy - Jacka Abelhammera (Pierce Brosnan). Kolejną dobrą wiadomością jest to, że Jack chce za pomocą nowego funduszu Kate ubić interes z bardzo ważnym klientem. Czasu na sfinalizowanie interesu jest mało, co oznacza, że Kate będzie musiała przenieść się do Nowego Jorku, by być na każde zawołanie Jacka. Tymczasem Richard również ma dobre wieści: pierwszy raz w swojej solowej karierze architektonicznej zdobył duży kontrakt - jego realizacja jest dla niego kwestią życia i śmierci.

Wszystko wskazuje na to, że tym razem Kate będzie musiała wspiąć się na szczyt swoich żonglerskich umiejętności…

Scenariusz do filmu „Jak ona to robi?” powstał na podstawie bestsellerowej książki Allison Pearson pod tytułem „Nie wiem, jak ona to robi”, która została bardzo dobrze przyjęta przez krytyków. To doskonała komedia dla zapracowanych matek – no ok., dla zapracowanych ojców też – czyli wszystkich, których życie polega na zaliczaniu kolejnych pozycji z listy rzeczy do zrobienia na każdy dzień.

Film wyreżyserował Douglas McGrath („Emma”), wyprodukowała zdobywczyni Oscara Donna Gigliotti („Zakochany Szekspir”), a scenariusz do niego napisała nominowana do nagrody BAFTA Aline Brosh McKenna („Diabeł ubiera się u Prady”). W „Jak ona to robi?” zagrali: Sarah Jessica Parker („Seks w wielkim mieście”) , Pierce Brosnan („Mamma Mia!), nominowany do Oscara Greg Kinnear („Mała Miss”), Christina Hendricks („Mad Men”), Kelsey Grammer („Frasier”), Seth Meyers („Saturday Night Live”), Olivia Munn („The Daily Show”) oraz Jane Curtin („Stary, kocham cię”).

Zwiastun filmu:
Obsada filmu:

KATE REDDY - SARAH JESSICA PARKER
RICHARD REDDY – GREG KINNEAR
JACK ABELHAMMER – PIERCE BROSNAN
ALLISON - CHRISTINA HENDRICKS
CLARK COOPER – KELSEY GRAMMER
CHRIS BUNCE – SETH MEYERS
MOMO – OLIVIA MUNN
MARLA REDDY – JANE CURTIN
LEW REDDY – MARK BLUM
WENDY BEST – BUSY PHILIPPS
JEANNIE LOPIETRO - SARAH SHAHI
PAULA - JESSICA SZOHR
EMILY REDDY – EMMA RAYNE LYLE
BEN REDDY – THEODORE GOLDEBERG / JULIUS GOLDBERG

"Jak ona to robi?", Reżyseria: Douglas Mcgrath, Produkcja: USA 2011, Czas trwania: 95 min., Dystrybucja: Kino Świat, premiera: 2 grudnia 2011