"Prosto w serce"

"Prosto w serce"

Miłość i zabawa w rytmie muzyki z lat 80. Wyśmienita komedia w gwiazdorskiej obsadzie!
/ 11.10.2007 16:50
"Prosto w serce"

Galapagos i Warner Bros prezentują wydanie DVD przebojowej komedii "Prosto w serce", w reżyserii Marca Lawrence’a twórcy filmu "Dwa tygodnie na miłość", scenarzysty takich hitów, jak "Miss Agent", "Miss Agent 2: Uzbrojona i urocza" czy "Podróż przedślubna".

W filmie występują ulubieńcy kinowej publiczności – uroczy, przystojny i śpiewający (!) Hugh Grant (Złoty Glob za rolę w filmie "Cztery wesela i pogrzeb", niezapomniane kreacje w "Notting Hill", "Dwa tygodnie na miłość") oraz przezabawna i słodka Drew Barrymore ("Aniołki Charliego", "50 pierwszych randek", "Od wesela do wesela"), laureatka nagrody MTV Award w kategorii "najlepszy pocałunek na ekranie".

O filmie
Najpierw był idolem sceny muzycznej lat 80., potem stał się zwykłym Alexem Fletcherem (Hugh Grant), który zarabia na życie wykonywaniem znanych przebojów na lokalnych festynach i w parkach rozrywki. Gdy nastoletnia gwiazda list przebojów, Cora Corman (talent na miarę Britney Spears i Christiny Aguilery, w tej roli Haley Bennett) prosi, by napisał dla niej hit, Alex dostrzega swoją wielką szansę na powrót do świata showbiznesu. Jest tylko jeden problem: potrafi komponować genialną muzykę, ale nie jest w stanie napisać do niej odpowiednich słów. I wtedy niespodziewanie pojawia się Sophie Fisher (Drew Barrymore) – zakręcona, wygadana i ekscentryczna dziewczyna zajmująca się podlewaniem domowych roślin – która odkrywa swój niezwykły talent do układania tekstów piosenek. Razem mogą stworzyć wielki przebój... I odkryć, że jeśli chce się napisać doskonały utwór o miłości, najlepiej jest się zakochać!

Muzyka w filmie
Istotną rolę w komedii odgrywa muzyka, stylizowana na lata 80., ze sztandarowym szlagierem filmowego zespołu PoP, zatytułowanym "PoP! Goeas my Heart". Na początku filmu można obejrzeć specjalnie nakręcony teledysk do piosenki z fryzurami muzyków a la Flock of Seagulls, czy dekoracjami w szachownice. Grantowi szczególnie przypadła do gustu retrospekcja lat 80. – bardzo kiczowata, kolorowa i odległa od współczesności. Był to jednocześnie okres, w którym Alex wyrobił sobie nazwisko, a styl i muzyka pasują do postaci.

"Uwielbiam muzykę lat 80., jest bezsprzecznie wspaniała”"– zapewnia Barrymore. – "Kiedy teraz wybieram się gdzieś, aby potańczyć, zawsze proszę o zagranie piosenki z tamtych lat! Myślę, że na pewno byłabym fanką zespołu PoP".

Zgrane trio – Hugh Grant, Drew Barrymore i reżyser Marc Lawrance sprawiło, że ten film jest nie tylko dowcipną i zwariowaną komedią romantyczną. On trafia "Prosto w serce"!

Na płycie oprócz filmu znajdują się dodatki specjalne:
Teledysk "PoP! Goes my Heart!",
"Nuta za nutą" – na planie filmu "Prosto w serce",
Sceny niewykorzystane,
Gagi z planu,
Zwiastun kinowy.

W sklepach film zadebiutuje na DVD już 12 października 2007 r. W wypożyczalniach jest już dostępny od 27 września!