Projekt Debiutantki

Debiutantki to autorski projekt skierowany do dziewcząt w wieku 18-25 lat.
/ 14.09.2012 16:13
Projekt "Debiutantki" realizowany jest przez Muzeum Pałac w Wilanowie, Akademię Stylu i Piękna oraz Stowarzyszenie Akademia Wilanowska. To właśnie w Pałacu w Wilanowie, dawnej rezydencji króla Jana III Sobieskiego, będą mieć miejsce wszystkie związane z projektem wydarzenia.

"Debiutantki" składają się z trzech części: Balu Debiutantek, Pensji Debiutantek oraz Stypendystek Aleksandry.

Tradycja balów Debiutantek sięga XIX wieku. Organizowane przez arystokrację (głównie angielską), były rodzajem "wejścia" w dorosłe życie dla młodych panien z tej sfery. Polskie Debiutantki nie muszą się jednak legitymować arystokratycznym pochodzeniem. Wyłaniane będą w konkursach, z których pierwszy już odbył się w czerwcu. Kolejne wkrótce. Na tym nie koniec. Wszystkie czeka nauka na "Pensji Debiutantek". Zdobędą tam podczas dwunastu dwudniowych zjazdów wiedzę niezbędną w życiu każdej młodej kobiety. Pod okiem znanych autorytetów nauczą się wystąpień publicznych, savoir vivre, dress code, makijażu, psychologii, tańca, gracji w ruchach, kosmetologii, obyczajowości i wielu innych. A finałem solidnej rocznej pracy będzie bal, który odbędzie się w historycznych wnętrzach wilanowskiego pałacu...

Projekt "Debiutantki" zawiera również część charytatywną - stypendia naukowo-socjalne im. Aleksandry Augustowej Potockiej dla szczególnie uzdolnionych panien z klas maturalnych, pochodzącym z rodzin o trudnych warunkach materialnych.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)