Piękna Liya Kebede odtwórczynią głównej roli w filmie "Kwiat pustyni"

Międzynarodowa supermodelka, aktorka, filantropka,wciela się w postać Waris Dirie w filmie "Kwiat pustyni"
/ 18.02.2010 10:28
Liya Kebede urodzona i wychowana w Addis Abbebie, stała się dziewczyną z okładek pism modowych: Vogue’a (wydań amerykańskich, włoskich, niemieckich, japońskich oraz hiszpańskich), V, Elle, Harper’s Bazaar i Time’s Style & Design. W 2003 roku, jako pierwsza „kolorowa” kobieta, została twarzą kampanii firmy kosmetycznej Estee Lauder. Brała też udział w kampaniach takich domów mody jak: Yves Saint Laurent, Dolce & Gabbana, Louis Vuitton, Tommy Hilfiger, Emanuel Ungaro, Tiffany & Co., Lanvin, Givenchy, H&M i GAP. W lutym 2007 roku Kebede otworzyła Lemlem (www. lemlem.com), firmę produkującą unikalne, ręcznie robione ubrania dla dzieci i kobiet. Wszystkie produkty Lemlem są ręcznie szyte w Etiopii, co ma pomóc w rozwoju manufaktury w podróż do ojczystej Etiopii. Po odwiedzinach u kolejnych tkaczy, którzy nie mieli żadnego rynku zbytu, Kebede postanowiła uchronić ich sztukę przed zaniknięciem, a jednocześnie dać im możliwość pracy. Kolejnym przejawem oddania Liyi w sprawę Afryki jest Fundacja Liyi Kebede (www.theliyakebedefoundation.com), która zajmuje się sposobami zapobiegania śmiertelności wśród noworodków i dzieci oraz ogólną poprawą życia matek i dzieci na całym świecie. Jest Dobrowolnym Ambasadorem Światowej Organizacji Zdrowia działającej pod ONZ. Kebede wierzy, że poprzez zwrócenie światowej uwagi na tą tematykę przyczyni się do zwiększenia środków w państwowych budżetach, przeznaczanych na kwestie zdrowotne.

Liya Kebede miała już doświadczenia na dużym ekranie. Zagrała w filmach: "Pan życia i śmierci" Andrew Niccola wraz z Nicolasem Cage’m i Bridget Moynahan (2006), oraz "Dobry agent" Roberta de Niro z Mattem Damonem i Angeliną Jolie (2007).

Już 26 marca będziemy mogli oglądać Liya Kebede w filmie "Kwiat pustyni", który powstał na podstawie bestsellerowej powieści Waris Dirie, opisującej życie autorki.

Redakcja poleca

REKLAMA