Najlepsze filmy o muzykach, które zainspirują cię podczas kwarantanny

Nie wiesz, co obejrzeć podczas kwarantanny? Mamy dla ciebie kilka propozycji, które z pewnością cię zainteresują.
Urszula Wilczkowska / 14.04.2020 17:43

Jeśli masz ochotę obejrzeć coś nowego, co nie będzie kolejnym nudnym i bezwartościowym filmem, dobrym wyborem będą film biograficzny. Te wbrew pozorom wcale nie są nudne, a naprawdę dają do myślenia - nie mówiąc o tym, że wciągają jak żadne inne.

Wybrałyśmy najlepsze biograficzne filmy o muzykach, które umilą czas spędzany w kwarantannie. Gwarantujemy, że każdy z nich ci się spodoba. Co znalazło się w tym zestawieniu?

Skazany na bluesa, 2005

Nie mogła zabraknąć tu polskiego hitu o dramatycznym losie jednego z najbardziej znanych polskich muzyków - Ryszarda Riedla. Smutna droga przez blues i narkotyki została w tym filmie ukazana aż nadto dobrze. To film, który powinien obejrzeć każdy fan polskiej muzyki - w końcu Dżem miał ogromny wpływ na to, jak wygląda ona dzisiaj.

Ray, 2004

Nie ma chyba nikogo na świecie, kto nie byłby w stanie chociaż zanucić kultowego przeboju „Hit the road, Jack”. Film z 2004 roku opisuje drogę niepełnosprawnego muzyka Raya Charlesa od biednego chłopaka z Albany do prawdziwej legendy bluesa i jazzu.

Bohemian Rhapsody, 2018

To zdecydowanie jeden z najlepszych filmów ostatnich lat. Począwszy na montażu, przez kadry, a kończąc na wspaniałej roli Ramiego Maleka - to arcydzieło na miarę najwspanialszego utworu Queen. Film zdobył aż 4 Oskarami - za najlepszego aktora pierwszoplanowego, montaż, montaż dźwięku oraz udźwiękowienie.

Tych filmów jest o wiele, wiele więcej... I wszystkie warto obejrzeć. Jakie filmy znalazły się jeszcze w naszym zestawieniu?

To też może cię zainteresować:
Pozytywne filmy na kwarantannę, które na pewno poprawią ci humor
Muzycy, którzy dołączyli do tajemniczego Klubu 27
Zwierzęce gwiazdy Instagrama, których konta z pewnością wywołają u ciebie uśmiech

Redakcja poleca

REKLAMA