Multikino Złote Tarasy zaprasza na NMF Złote Globy

26 lutego sieć Multikino zaprasza na Nocny Maraton Filmowy, podczas którego wyświetlane będą filmy nagrodzone Złotym Globem.
/ 05.02.2010 06:14
26 lutego sieć Multikino zaprasza na Nocny Maraton Filmowy, podczas którego wyświetlane będą filmy nagrodzone Złotym Globem.

Multikino Złote Tarasy zaprasza na NMF Złote Globy

W programie maratonu zaprezentowane zostaną 3 filmy: „Bękarty Wojny”,  ”Sherlock Holmes” i „Kac Vegas”.

  • Start maratonu w Multikino Złote Tarasy: 22.00.

Bilety na NMF są do nabycia w kasach kin, a ceny biletów uzależnione są od lokalizacji danej filii Multikina. Cena zniżkowa obowiązuje dla studentów oraz młodzieży licealnej po okazaniu ważnej legitymacji oraz dla posiadaczy kart lojalnościowych Multikinomaniak.

"Bękarty Wojny"
(Francja, Niemcy, USA, 2009)           
Dramat wojenny
Reż. Quentin Tarantino
Występują m.in.: Brad Pitt, Melanie Laurent, Christoph Waltz, Eli Roth

"Bękarty wojny" nagrodzono statuetką dla Christopha Waltza (czyli pułkownika Hansa Landę) za najlepszą rolę drugoplanową. Alternatywna wizja II wojny światowej już w pierwszej scenie zachwyca świetnym klimatem, idealnie budowanym napięciem, rewelacyjnymi dialogami i wybitnym aktorstwem. Najważniejsze jednak, że Tarantino nie obniża lotów i tak jak zaczyna z najwyższego pułapu, tak i na nim do samego końca pozostaje. Choć "Bękarty wojny" nie są przepełnione akcją, a przeważającą częścią grają dialogi, to widzowie nie mają nawet chwili, by się nudzić.

"Sherlock Holmes"
(Australia, USA, Wielka Brytania, 2009)
Kryminał/ przygodowy
Reż. Guy Richie
Występują m.in.: Robert Downey Jr., Jude Law, Kelly Reilly

Złoty Glob za "Najlepszą rolę męską w komedii lub musicalu" trafił w tym roku do Roberta Downeya Jr. Guy Ritchie z powierzonego mu zadania wywiązał się fantastycznie. Nakręcił film jednocześnie bardzo w swoim stylu (mocne ujęcia, teledyskowy montaż, pauzowane sceny), z drugiej jednak strony odpowiadający potrzebom masowego widza. Bo chociaż widać i słychać udział Anglika (jak zawsze kapitalnie dobrana muzyka), "Sherlock Holmes" to w gruncie rzeczy usiany intrygami kryminał - pełen inteligentnego humoru, z wyrazistymi postaciami i najzwyczajniej w świecie miły dla oka. Czysta rozrywka.

"Kac Vegas"
(Niemcy, USA, 2009)
Komedia
Reż. Tod Phillips
Występują m.in.: Bradley Cooper, Ed Helms 

Film nagrodzony Złotym Globem w kategorii "Najlepszy film komediowy lub musical". Czterech dobrych kumpli wyrusza na wieczór kawalerski do Las Vegas. Następnego ranka dopada ich kac-gigant, przyszły pan młody znika, a pozostali nie pamiętają, co się stało. Wyruszając na poszukiwanie kolegi, odkrywają, że jeden z nich poślubił striptizerkę, drugi miał doświadczenie homoseksualne, a wszystkich czterech ściga lichwiarz – bandyta.
"Kac Vegas" po prostu wciąga. Scenariusz jest tak skonstruowany, że z zainteresowaniem śledzimy kolejne wybryki beztroskich imprezowiczów i każdą kolejną minutą zastanawiamy się, co jeszcze udało im się wymyślić. Innymi słowy czeka nas półtorej godziny niezłej zabawy.

Multikino Złote Tarasy zaprasza na NMF Złote Globy

Więcej informacji na stronie www.multikino.pl.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)