Monica Bellucci i Nicolas Cage w filmie "Uczeń Czarnoksiężnika"

Monica Belluci jako czarodziejka Veronika zakochana w czarnoksiężniku Balthazarze w fascynującej opowieść o miłości, zazdrości i zemście.
O filmie
Balthazar Blake (Nicholas Cage) jest mistrzem magii żyjącym we współczesnym Nowym Jorku. Próbuje ocalić miasto przed swoim odwiecznym wrogiem, Maximem Horvathem (Alfred Molina). Balthazar nie może tego dokonać sam, dlatego pozyskuje do współpracy Dave’a Stutlera (Jay Baruchel), z pozoru przeciętnego chłopaka mającego ukryty magiczny potencjał. Czarnoksiężnik przeprowadza swojego opornego protegowanego przez przyspieszony kurs magii. Dave będzie musiał wykrzesać z siebie całą odwagę, by przetrwać szkolenie, ocalić miasto i zdobyć ukochaną.

Kto jest kim w świecie magii
Balthazar Blade
– czarnoksiężnik, uczeń wielkiego, dobrego maga, Merlina. Blake żyje już ponad tysiąc lat. Od bardzo dawna szuka następcy i spadkobiercy niezwykłych mocy. Znajduje go w osobie dziesięciolatka, Dave'a Stutlera, którego spotyka po latach ponownie jako studenta. Blake ma niemal ojcowskie uczucia dla opornego adepta swych nauk. – Nie dziwi mnie, że usłyszawszy wszystkie te dziwne rzeczy Dave może uważać granego przeze mnie bohatera za czubka – mówił Cage.

Dave Stutler – nowojorski student fizyki, całkowicie poświęcający się nauce i skrywanemu uczuciu do dziewczyny swych marzeń, Becky. Zatwardziały racjonalista. Jako dziesięciolatek miał na palcu magiczny pierścień smoka, co oznacza niezwykłe zdolności magiczne. Po 10 latach w jego życiu ponownie pojawia się magia, tym razem na dłużej.

Maxim Horvath – przeciwnik Blake'a, bardzo zły mag. Dawniej uczeń Merlina, wraz z Balthazarem i jego ukochaną Veronicą. Zszedł na złą drogę wskutek nieodwzajemnionej namiętności do tejże kobiety, która wybrała Balthazara. Horvath stał się sojusznikiem chyba jeszcze gorszej od niego Morgany, która zamordowała Merlina i wytrwale dąży do panowania nad światem i podporządkowania sobie ludzi. – To bohater z arturiańskiej tradycji, sprytny, elokwentny i śmiertelnie niebezpieczny –mówił wykonawca jego roli, Alfred Molina.

Becky Barnes – wielka miłość Dave'a, już od czasów dzieciństwa. Pełna uroku nowojorska studentka. Uzdolniona didżejka, uwielbia muzykę. Traktuje Dave'a jak przyjaciela, ale gdy zostanie wplątana w jego czarodziejskie „drugie życie”, to się zmieni.

Veronica – piękna i dobra czarodziejka. Jej szczęściem jest miłość do Blake'a, nieszczęściem – uczucie ze strony Horvatha.

Drake Stone – iluzjonista o gwiazdorskich zapędach, asystent Horvatha w starciu z Blakem. Zabawny szpaner. Największy fan samego siebie, głupkowaty, monstrualnie zadufany w sobie.

Bennett – współlokator Dave'a, także student fizyki, jego przyjaciel i powiernik, który uważa, że Dave powinien żyć prawdziwym życiem, a nie tylko naukowymi eksperymentami.

Młody Dave – dziesięciolatek zakochany beznadziejnie w koleżance z klasy, Becky, który dowiaduje się niespodziewanie, że jest czarodziejem.

Sun Lok – stronnik Morgany, chiński mag, ma swoje lata, lecz wygląda młodo. Po uwolnieniu przez Horvatha z więzienia Grimhold (magicznej matrioszki) jest naprawdę wściekły, czego rezultatem jest pojawienie się w Chinatown prawdziwego, ziejącego ogniem chińskiego smoka.

Abigail Williams – niezwykle podstępna, o niewinnym wyglądzie, pojawia się w siedemnastowiecznym purytańskim stroju, w czerni i bieli. Była oskarżona w słynnym procesie czarownic z Salem. Ona jedyna była prawdziwą czarownicą. Porywa Becky na polecenie Horvatha.

Zobacz oficjalny zwiastun filmu:


W filmie występują:
Nicolas Cage jako Balthazar Blake
Jay Baruchel jako Dave Stutler
Monica Bellucci jakoVeronica
Teresa Palmer jako Becky Barnes
Alfred Molina jako Maxim Horvath
Toby Kebbel jako Drake Stone
Gregory Woo jako Sun Lok
Peyton List jako młoda Becky
Sean Patrick Reilly jako Walker
Jake Cherry jako młody Dave
James A. Stephens jako Merlin
Nicole Ehinger jako Abigail
Alice Krige jako Morgana
Robert Capron jako Oscar

"Uczeń Czarnoksiężnika", Reżyseria: Jon Turteltaub, Czas trwania: 110 min., Dystrybucja w Polsce: Forum Film, Premiera: 30 lipca 2010
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)