POLECAMY

"Milion dolarów"

„Milion dolarów”, nowy film Janusza Kondratiuka, to komedia, w której wyśmienite dialogi, lekka fabuła i porywające melodie nie tylko bawią, ale też niosą ze sobą ważkie przesłanie: „Tylko dens dziś ma sens!”
Autorami scenariusza są Janusz Kondratiuk i Dominik W. Rettinger, a inspiracją – milion dolarów – proste marzenie, które staje się siłą napędową historii o tym, co może się zdarzyć, kiedy na horyzoncie pojawi się walizka wypchana zielonym skarbem.

W rolach głównych zobaczymy plejadę gwiazd: Kingę Preis, Tomasza Karolaka, Andrzeja Grabowskiego, Rafała Mohra, Jakuba Gierszała i dziewczyny, o których będzie głośno: Joannę Kulig i Hannę Konarowską.

Za kamerą stanął Piotr Lenar, muzykę napisał Leszek Możdżer. W filmie usłyszymy również kultowe przeboje lat siedemdziesiątych: „Conga bonga i cabaswa”, „Orkiestry dęte” „Malowana lala”, „Indonezja”.

O filmie
Bożena (Kinga Preis) mała urzędniczka z wielkiego banku wierzy, że naprawdę żyje tylko ten, kto kupuje. A pieniędzy ciągle brak! Jej mąż, Stasiunek (Tomasz Karolak) to leniwy klezmer beznadziejnie zakochany w przebojach lat siedemdziesiątych, który swoje marzenia realizuje w miejscowej tancbudzie. I oto pewnego razu trafia się gratka! Sąsiadka Bożeny, pani Marysia, samotna staruszka, dziedziczy milion dolarów, a zaraz potem umiera. Stasiunek i Bożena już czują się milionerami. Nie przypuszczają jednak, że walizka pieniędzy jest na oku kilku miejscowych cwaniaczków, którzy zrobią wszystko, żeby zgarnąć okrągłą pulę zielonych…

Zobacz zwiastun filmu:


Obsada filmu:
Bożenka - Kinga Preis
Stasiunek - Tomasz Karolak
Zuzanna - Joanna Kulig
Pawełek - Jakub Gierszał
Matylda - Hanna Konarowska
Walduś - Rafał Mohr
Hania Walczak - Barbara Krafftówna
Tomuś - Andrzej Grabowski
Arek - Jiri Pomeje
Wiesław - Jack Recknitz
Dyrektor Banku - Krzysztof Materna
Kierowca Dyrektora - Wiktor Zborowski
Kierowniczka - Joanna Kurowska
Julia - Agnieszka Sienkiewicz

"Milion dolarów", Reżyseria: Janusz Kondratiuk, Produkcja: Polska 2011, Czas trwania: 108 min., Dystrybucja: Agencja Filmowa ProFilm, Premiera: 13 maja 2011
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)