"Mała Brytania w Ameryce"

Amerykańska odsłona kultowego brytyjskiego serialu komediowego. Produkcja nominowana do dwóch nagród Emmy. Obowiązkowa pozycja dla miłośników bezkompromisowego humoru.

Amerykańska odsłona kultowego brytyjskiego serialu komediowego. Produkcja nominowana do dwóch nagród Emmy. Obowiązkowa pozycja dla miłośników bezkompromisowego humoru.

ROZBAWIAMY AMERYKĘ

Serial „Mała Brytania” przebojem podbił serca angielskich i europejskich widzów zdobywając na Starym Kontynencie m.in. 4 nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej, międzynarodową nagrodę Emmy oraz 8 prestiżowych nagród stowarzyszenia Royal Television Society. Po sukcesach w Europie, twórcy serialu przyjęli zaproszenie telewizji HBO i w Stanach Zjednoczonych zrealizowali „Małą Brytanię w Ameryce”. Jeden z najodważniejszych seriali komediowych ostatnich lat debiutuje w Polsce na DVD w ofercie Galapagos Films.

Mała Brytania w Ameryce

Mała Brytania w Ameryce

Serial „Mała Brytania w Ameryce” – podobnie jak brytyjski oryginał – składa się z serii skeczy. Ich bohaterami są doskonale znani miłośnikom oryginalnego cyklu: Daffyd Thomas – samozwańczy jedyny gej w wiosce, Emily Howard – transwestyta zaprzeczający swojej oczywistej odmienności, Lou i jego najlepszy przyjaciel na wózku inwalidzkim – Andy, Marjorie Dawes – liderka ruchu na rzecz walki z otyłością, wygadana i sprawiająca kłopoty nastolatka Vicky Pollard, asystent brytyjskiego premiera Sebastian Love i Carol Beer – szpitalna recepcjonistka i służbistka.

Obok nich w „Małej Brytanii w Ameryce” pojawiają się zupełnie nowi bohaterowie. Wśród nich są Bing Gordyn – ósmy uczestnik pierwszej udanej wyprawy na księżyc, Phyllis – kobieta pozostająca pod wpływem swojego przebiegłego... spaniela, wysportowani i umięśnieni koledzy z siłowni Mark i Tom, Mildred dzieląca się szalonymi sekretami swojej burzliwej młodości z wnuczkiem oraz Sanda i George – małżeństwo z 40-letnim stażem. W ich role z powodzeniem wcielili się Matt Lucas i David Walliams – pomysłodawcy i twórcy serialu oraz jego największe gwiazdy. W epizodycznych rolach w „Małej Brytanii w Ameryce” wystąpili: Sarah Chalke, Vivica A. Fox, Geraldine James, Harry Lennix, Rosie O’Donnell, Paul Rudd i Sting.

Zdjęcia do serialu rozpoczęły się w marcu 2008 roku i były realizowane w Wilmington w Północnej Karolinie oraz w studiu w Los Angeles. Ich reżyserii podjęli się Michael Patrick Jann – współtwórca doskonałego „Flight of the Conchords” (na DVD w ofercie Galapagos Films) oraz David Schwimmer – gwiazda kultowego serialu „Przyjaciele”. 

28 września na antenie telewizji HBO odbyła się premiera pierwszego odcinka „Małej Brytanii w Ameryce”, która w Anglii przyciągnęła przed telewizory 4,7 mln widzów! Serial został doceniony przez krytyków, czego dowodem są przyznane mu w 2009 roku dwie nominacje do nagrody Emmy – najważniejszych wyróżnień przyznawanych produkcjom telewizyjnym.

Matt Lucas i David Walliams poznali się w 1990 roku w National Youth Theatre, gdzie szybko zostali najlepszymi przyjaciółmi i najbliższymi współpracownikami. Przez wiele lat wspólnie pracowali przy wielu projektach radiowych i telewizyjnych, których ukoronowaniem okazała się „Mała Brytania”. Jeden z najgłośniejszych brytyjskich cykli komediowych ostatnich lat narodził się w 2001 roku jako słuchowisko radiowe. Jego popularność na antenie sprawiła, że w lutym 2003 roku telewizja BBC zaprezentowała widzom inspirowany audycją serial. Ten spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem widzów i krytyków, czego dowodem jest przyznana produkcji jeszcze w tym samym roku nagroda British Comedy Award. Do 2006 roku w Anglii powstały 3 sezony „Małej Brytanii”, które w sumie zdobyły cztery nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej (BAFTA) – w tym za najlepsze role komediowe dla Matta Lucasa i Davida Walliamsa, trzy nagrody British Comedy Award (w tym nagrodę publiczności), międzynarodową nagrodę Emmy dla najlepszego brytyjskiego serialu komediowego i trzy Narodowe Nagrody Telewizyjne dla najpopularniejszego serialu komediowego.

WYDANIE DVD

Serial „Mała Brytania w Ameryce” na DVD zadebiutuje już 15 października. Na płytach obok 6 odcinków serialu znajdą się również wyjątkowe dodatki specjalne:

  • Jak powstawała Mała Brytania w Ameryce
  • Komentarz audio Matta Lucasa i Davida Walliamsa do wszystkich sześciu epizodów
  • Playlista postaci
  • Sceny niewykorzystane
  • Wpadki
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)