Magdalena Szejbal i Katarzyna Maciąg rywalizują ze sobą fot. Polsat, MM

Magdalena Szejbal i Katarzyna Maciąg rywalizują ze sobą

Nowy sezon „Szpilek na Giewoncie" zapowiada się wyjątkowo gorąco. Dojdzie do otwartej wojny pomiędzy Ewą Drawską (Magdalena Schejbal), a Martą (Katarzyna Maciąg). Stawką będzie serce przystojnego górala Bartka (Krzysztof Wieszczek).
/ 30.08.2011 10:54
Magdalena Szejbal i Katarzyna Maciąg rywalizują ze sobą fot. Polsat, MM
Szczęśliwy związek Ewy i Bartka nie potrwa długo, a wszystko za sprawą wielkiej lawiny, która zejdzie w górach. Cudem ominie Ewę i Jakuba. Niestety, nie ominie Bartka… Ten wezwany do pomocy uratuje Martę z lawiny. Dopóki rankiem nie odnajdą ich ratownicy, Bartek będzie ogrzewał ją swoim ciałem.... Marta szybko wykorzysta sytuacje i pod nieobecność Ewy w Zakopanem mocno zbliży się do Bartka. Sprzyjać jej  będzie fakt, że Bartek czuje się już zmęczony wiecznymi fochami kapryśnej Ewy i zwyczajnie dobrze czuje się w towarzystwie bezpośredniej, naturalnej Marty. Nowa znajoma ma jednak swoje dobrze skrywane tajemnice... Ewa stanie przed prawdziwą próbą charakteru i będzie zmuszona walczyć o swojego mężczyznę z silną i atrakcyjną przeciwniczką. Dojdzie do ostrych starć ... nie tylko słownych! Jakiego asa wyciągnie z rękawa Ewa Drawska, żeby raz na zawsze pokonać konkurentkę?

Ten konflikt będzie miał jeszcze jedną płaszczyznę. Wspólnie z Lucyną Ewa będzie też angażować się w prowadzenie odziedziczonego pensjonatu, jednak tuż za płotem wyrasta konkurencyjny pensjonat – i to prowadzony przez osobę, na którą Ewa jest szczególnie wrażliwa... czyli Martę! Zadziorna góralka Lucyna i przemyślna warszawianka Ewa będą musiały nieraz uciekać się do przezabawnych podstępów w walce z sąsiadką.  Lucyna, rozjuszona konkurencją, przystępuje do ostrej rywalizacji z sąsiadką, co zaowocuje szeregiem śmiesznych perypetii, desperackich podstępów i zabawnych starć. Kto wygra tę wojnę okaże się na koniec trzeciego sezon "Szpilek na Giewoncie”.

Rozrywki widzom dostarczą także nowi bohaterowie – przede wszystkim zwariowany zakonnik Konstanty (Janusz Chabior), który pojawi się w Zakopanem, aby skupować naturalne produkty góralskie. Jednak przez swoje roztargnienie raz po raz będzie pakował siebie i bohaterów w zabawne tarapaty. Kolejną nową postacią będzie Katarzyna (w tej roli Monika Dryl), która okaże się znajomą sprzed lat Artura (Wojciech Błach). Himalaistka Kasia zaproponuje Arturowi udział w wyprawie na jeden z ośmiotysięczników. Za możliwość spełnienia swoich marzeń Artur może jednak zapłacić wysoką cenę...

W nowym sezonie „Szpilek na Giewoncie”  nie zabraknie także odwiecznego wroga Ewy Drawskiej.
Rafał Kocój (Marcin Kwaśny) nie zrezygnuje z zemsty na głównej bohaterce i góralach, jednak po raz kolejny naje się upokorzeń od swojej góralskiej „narzeczonej”, Dorotki i jej braci. Ci ostatni -  dość radykalnymi metodami – będą próbowali nauczyć go przyzwoitości. Los da Rafałowi szansę na rewanż – Rafał uknuje plan, który pozwoli mu odegrać  się na Ewie, a przy okazji zmienić cały krajobraz Zakopanego…

Michał Skorupa (Paweł Królikowski) będzie zmuszony wybrać, którą z kobiet kocha naprawdę – czy będzie to matka Ewy Drawskiej, czyli Barbara (Katarzyna Gniewkowska) czy może Aniela (Małgorzata Pieczyńska)? W życiu przesympatycznej góralki Anieli (Małgorzata Pieczyńska) pojawi się jednak jeszcze jedna, zupełnie nowa, nieoczekiwana osoba… i może się to okazać największym zaskoczeniem tej serii „Szpilek na Giewoncie”!

Na ekranie ponownie zobaczymy także Piotra Zelta, Anitę Jancię, Bartłomieja Topę, Ilonę Ostrowską, Ireneusza Czopa, Stanisława Jaskółkę, Karola Wróblewskiego i Tomasza Schimscheinera, a także Marcina Rogacewicza.

Producentem serialu „Szpilki na Giewoncie” jest PAISA Studio, reżyserem Filip Zylber, a scenarzystą Maciej Prykowski.
3.Sezon „Szpilek na Giewoncie” będzie liczył 13 odcinków.

Polsat, czwartek, godz. 22.00