POLECAMY

"Kochaj i tańcz" - pierwszy polski film o tańcu

TVN poszedł za ciosem: popularność tanecznych programów przekuł na film kinowy. Od 6 marca możemy podziwiać Izę Miko i Mateusza Damięckiego w pierwszym polskim filmie tanecznym.
TVN poszedł za ciosem: popularność tanecznych programów przekuł na film kinowy. Od 6 marca możemy podziwiać Izę Miko i Mateusza Damięckiego w pierwszym polskim filmie tanecznym.

Film został stworzony na wzór amerykańskich produkcji, które zapoczątkowały modę na fabułę osnutą wokół tanecznego motywu. Ekipa pracująca przy powstawaniu filmu została skompletowana na najwyższym poziomie: reżyserem „Kochaj i tańcz” jest Amerykanin, Bruce Parramore, twórca ponad 100 muzycznych klipów w Stanach. Zdjęcia zrealizował Bartosz Prokopowicz, który współpracował przy m.in. „Długu”, zaś choreografię ułożył Jarosław Staniek, współtwórca układów tanecznych do „Jesus Christ Superstar” czy „Hair”. Obsadę aktorską tworzą zaś już wyżej wymienieni Iza Miko, Mateusz Damięcki, ale też m.in. Ania Bosak (uczestniczka „You Can Dance – po prostu tańcz!”), Katarzyna Herman, Rafał Królikowski, Katarzyna Figura i Krzysztof Globisz.Młoda i robiąca wspaniałą karierę dziennikarka Hania (Iza Miko) planuje spokojne życie u boku swego narzeczonego. Jednak w jej życiu pojawia się młody i zdolny, marzący o karierze na Broadway'u tancerz (Mateusz Damięcki), który pokazuje Hani inny, pasjonujący świat tańca, odmieniając na zawsze sposób myślenia i życia dziewczyny.

Film o miłości z tańcem w tle – już od 6 marca w kinach.

mm
Źródło: www.filmweb.pl
fot.mwmedia
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/9 lat temu
Nie oglądałam go. Podejrzewam że jak każdy film polski, jest odzwierciedleniem filmu zagranicznego. Coraz bardziej trafne jest określenie, że Polacy w każdej dziedzinie artystycznej (film, literatura) potrafią tylko naśladować innych, co widać po emitowanych serialach, lub pokazywać cudzą twórczość. Polskie książki to też jedne wielkie kopie. Jak już jakiś temat się sprzedał to zalewają nim rynek do obrzydzenia.
/10 lat temu
jestem wasza fanka.poszlam do kina bo bylam bardzo ciekawa. jak babcia kupila bilety i poszlismy na film to bylam pod wrazeniem.
/10 lat temu
świetny x 100 !!!! piękny taniec, wzruszają historia
POKAŻ KOMENTARZE (3)