"Larry Crowne - uśmiech losu" fot. Monolit Films

Julia Roberts i Tom Hanks w filmie "Larry Crowne - uśmiech losu"

Kiedy wydaje ci się, że w życiu wszystko już cię ominęło, wtedy pojawia się szansa, by odkryć wszystko na nowo.
/ 30.06.2011 14:07
"Larry Crowne - uśmiech losu" fot. Monolit Films
Laureaci Oscarów: Julia Roberts i Tom Hanks we wspólnym filmie „Larry Crowne – Uśmiech losu”. To pełna optymizmu komedia romantyczna opowiadająca historię przeciętnego faceta, który po starciu z brutalnymi realiami kryzysu ekonomicznego zostaje zmuszony do całkowitego przewartościowania swojego życia.


Uśmiechnij się do losu, a los uśmiechnie się do Ciebie.
Najlepsze dopiero przed Tobą!


Larry Crowne (Tom Hanks) to zwykły, miły facet, od wielu lat zatrudniony w tej samej firmie i prowadzący normalne, uporządkowane życie. Pewnego dnia jednak wszystko się zmienia – Larry nieoczekiwanie traci pracę. Musi przeorganizować swoje życie i zacząć wszystko od początku. Nie dość, że ma na głowie spłatę kredytu, to nagle okazuje się, że wcale nie tak łatwo mu wypełnić czas wolny. Pierwszym krokiem na nowej drodze jest nauka jazdy na skuterze i powrót na studia zgodnie z zasadą, że nigdy nie jest za późno na zdobywanie wiedzy. Na kursie Larry poznaje także uroczą nauczycielkę (Julia Roberts), którą obdarza czymś więcej niż tylko sympatią. Wkrótce okazuje się, że nigdy nie jest za późno także na miłość.
W końcu, jak mawiał Forrest Gump, życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz co Ci się przytrafi.

Reżyserią filmu zajął się Tom Hanks. Hanks pragnął nakręcić „Larry’ego Crowne’a – Uśmiech losu” od bardzo dawna. Sam w młodości uczęszczał do podobnego junior college, a zebrane wtedy doświadczenia miały niebagatelny wpływ na jego rozwój osobisty. Hanks opowiada: „To było w połowie lat 70., wszędzie dawało się wyczuć zachodzące zmiany. Moja grupa na studiach była niezwykle eklektyczną zbieraniną osób - był ktoś w średnim wieku, ktoś po pięćdziesiątce, również facet, który właśnie wrócił z Wietnamu. Przyjaźniłem się z niemal każdą z tych osób, zdobyłem ogromne życiowe doświadczenie”.

Tom Hanks wybierając obsadę filmu, od razu pomyślał o swojej koleżance Julii Roberts
, z którą znają się choćby ze wspólnego filmu "Wojna Charliego Wilsona". Roberts zaimponowała rola Mercedes Tainot, kobiety ambitnej, której życie nie potoczyło się tak jakby chciała.

Zdjęcia do „Larry’ego Crowne’a – uśmiechu losu” rozpoczęto na wiosnę 2010 roku. Kręcono na obszarze Los Angeles – m.in. w San Fernando Valley, Long Beach oraz Burbank. Ekipa została złożona z doświadczonych weteranów branży filmowej, którzy w przeważającej większości byli również od lat stałymi współpracownikami Hanksa i Goetzmana.

Zwiastun filmu:

W filmie występują:


Tom Hanks jako Larry Crowne
Julia Roberts jako Mercedes Tainot
Bryan Cranston jako Dean Tainot    
Wilmer Valderrama jako Dell Gordo    
Pam Grier jako Frances
Cedric jako he Entertainer Lamar


"Larry Crowne - uśmiech losu", Reżyseria: Tom Hanks, Produkcja: USA 2011, Czas trwania: 99 min., Dystrybucja: Monolith Films, Premiera: 1 lipca 2011