"Jak zostać królem" na DVD fot. materiały prsowe

"Jak zostać królem" na DVD

Fascynująca opowieść o człowieku, który uratował królestwo i w przełomowym momencie historii mężnie poprowadził Anglików w walce przeciwko najeźdźcy.
/ 03.10.2011 14:18
"Jak zostać królem" na DVD fot. materiały prsowe

Główny oscarowy faworyt 2011 – zdobywca imponującej liczby 12 nominacji, z czego 4 zamieniły się w złote statuetki w najważniejszych kategoriach: Najlepszy Fillm, Reżyseria, Scenariusz oraz Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy - Colin Firth.

Zdobywca Złotego Globu 2011 dla Najlepszego Aktora  - Colin Firth (w sumie nominowany do Złotych Globów w 7 kategoriach).

Fascynująca opowieść o człowieku, który uratował królestwo i  w przełomowym momencie historii mężnie poprowadził Anglików w walce przeciwko najeźdźcy. Po szokującej abdykacji Edwarda VIII książę Albert musi, mimo wielkich oporów, zasiąść na tronie Anglii jako Jerzy VI. Ogromną przeszkodą w wypełnianiu monarszych obowiązków jest dla niego… problem z wysławianiem się. Jedyną osobą, która może pomóc Jerzemu w odnalezieniu własnego głosu i stawieniu czoła groźbie inwazji hitlerowskiej, okazuje się australijski specjalista o wielce nieortodoksyjnych metodach pracy nad wymową. Wkrótce rodzi się przyjaźń, która odmieni życie dwóch niezwykłych ludzi i zadecyduje o losach największej z wojen.

„Fenomenalny popis aktorstwa Colina Firtha.” Janusz Wróblewski, PolitykaDane techniczne:
DVD:

Język:  angielski, polski /lektor/
Napisy:  polskie
Dźwięk:  DD 5.1
Obraz:  16:9 (2.35:1)
Czas:  114 min
Dodatki:  zwiastun filmu

Blu-ray:
Język:  angielski, polski /lektor/
Napisy:  polskie
Dźwięk:  polski DTS HD MA 5.1 ; angielski DTS HD MA 5.1
Obraz:  16:9 (1.78:1)
Czas:  119 min
Dodatki:  zwiastun filmu, Historia wyjątkowej przyjaźni (making of…), Orędzie Jrzego VI z 1945 roku, Orędzie Jerzego VI z 1939 roku, Wywiady z reżyserem i aktorami, Rozmowa z wnukiem Lionela Loogue’a


W filmie występują:

Colin Firth jako Król Jerzy VI
Helena Bonham Carter jako Królowa Elżbieta
Derek Jacobi jako Arcybiskup Cosmo Lang
Geoffrey Rush jako Lionel Logue
Jennifer Ehle jako Myrtle Logue
Michael Gambon jako Król Jerzy V
Guy Pearce jako Król Edward VIII
Claire Bloom jako Królowa Maria
Timothy Spall jako Winston Churchill


"Jak zostać królem", ((The King’s Speech), Reżyseria: Tom Hooper, Scenariusz: David Seidler, Produkcja: Australia, Wielka Brytania, 2010, Czas trwania: 114 min min., Dystrybucja DVD: Kino Świat