Intrygujące, zabawne i doskonale zagrane. „W jak morderstwo” już w kinach!

Trzymający w napięciu kryminał spod znaku Agathy Christie i błyskotliwa komedia w jednym. „W jak morderstwo” z plejadą polskich gwiazd od dzisiaj na ekranach kin w całej Polsce!
Redaktorki Polki.pl / 18.06.2021 06:20

Spokojną Podkową Leśną wstrząsa morderstwo. Ciało ofiary, młodej kobiety, znajduje Magda (Anna Smołowik), gospodyni domowa i nałogowa czytelniczka kryminałów. Policyjne śledztwo prowadzi komisarz Jacek Sikora (Paweł Domagała). Niestety, brak mu zmysłu rasowego detektywa – ten ma Magda. Kiedy okazuje się, że ofiara miała na szyi wisiorek w kształcie litery W, należący do dawno zaginionej przyjaciółki Magdy, kobieta postanawia wyjaśnić tę sprawę na własną rękę. A to oznacza nieustanne wtrącanie się w pracę nieporadnego komisarza. Na tropie mordercy i rozwikłania zagadki ich ścieżki przetną się wielokrotnie.

Na horyzoncie pojawi się również przystojny lekarz weterynarii, z własnymi planami wobec zaniedbywanej przez męża Magdy, a sprawa tajemniczej śmierci wyciągnie na światło dzienne niejeden niewygodny sekret mieszkańców uroczego miasteczka.

w jak morderstwo piotr adamczyk

fot. Materiały prasowe

Podejrzanych jest mnóstwo, poszlak niewiele

Tropy prowadzą do najbardziej szanowanych mieszkańców Podkowy, a nawet szejka Kataru… Czy Magdzie i Sikorze uda się dotrzeć do prawdy i rozwiązać zagadkę tajemniczego morderstwa?

W rolach głównych Anna Smołowik i Paweł Domagała. Partnerują im Przemysław Stippa, Jacek Knap, Olga Sarzyńska, Rafał Królikowski, Dorota Segda, Szymon Bobrowski i Piotr Adamczyk. W pozostałych rolach: Emma Giegżno, Sandra Herbich, Przemysław Bluszcz i Jowita Budnik. Reżyserem i współscenarzystą filmu jest Piotr Mularuk.

w jak morderstwo plakat

„W jak morderstwo” oparte jest na książce Katarzyny Gacek o tym samym tytule. Autorka jest również współscenarzystką filmu. – „W jak morderstwo” ma przewrotny tytuł, wciągającą kryminalną zagadkę i bohaterów, których się nie da nie kochać. A do tego jest zabawne i błyskotliwe. Piotr Mularuk zrobił z mojej książki urocze, lekkie, inteligentne kino.

Lepszej adaptacji nie mogłabym sobie wymarzyć. Polecam gorąco! – mówi autorka książki i współscenarzystka.

w jak morderstwo domagała i smołowik

Więcej o filmie: W jak morderstwo

Materiał powstał we współpracy z Next Film

 

Tagi: film